Tosya’daki trafik sorununa kim çare bulacak!

14 Kasım 2017 367 views 0

TOSYA’da yıllardır cadde üzerine park edilen ve uzun süre park halinde kalan araçlar yüzünden hem çirkin bir görüntü oluşuyor hem de cadde üzerinde trafik karmaşası yaşanıyor. Özellikle Cumhuriyet meydanından siteler mevkiine doğru ve siteler mevkiinden hükümet caddesine doğru araçların çapraz şekilde yaptığı parklar artık vatandaşları çileden çıkarmaya başladı.

Akşam saatlerinde Rıhtımboyu caddesi üzerine park eden bir araç yüzünden sürücüler sıkıntılı anlar yaşadı. Otomobilin düz park edilmesi gereken yerde çapraz şekilde park edilmesi sonrası TIR sürücüsü buradan geçiş yapamadı. Trafik ekiplerine yapılan ihbar sonrası park halinde duran araç çekici marifetiyle olay yerinden kaldırılırken Cumhuriyet meydanından siteler mevkiine kadar uzun araç kuyruklarının oluşmasına sebep oldu.

Namazgah caddesinde vatandaşa yürümek için yol yok!

Bir diğer sıkıntılı cadde ise Namazgah caddesi bu bölgede özellikle sol tarafa yapılan parklar nedeniyle vatandaş yol ortasından yürümek zorunda kalırken son zamanlarda saygısız sürücüler yüzünden sağ tarafa da park yapılmaya başlandı. Bu durumda Tosyalı vatandaş nereden yürüyecek sorusu ise akıllarda soru işareti olarak kalacağa benziyor.

Cadde üzerindeki esnaflara çağrımızdır!

Herkes cadde üzerindeki araçlardan şikayet ederken bu cadde üzerindeki esnaflara da çare bulunması gerekiyor. Herkesin malümu Rıhtımboyu ve Hükümet caddesi üzerindeki esnaflar kendi otomobillerini sabah dükkanın önüne çekiyor akşam evine gidene kadar burada bırakıyor ve haliyle kimse arabasını çekmek için yer bulamaz hale geliyor.

Tosya Belediyesi ve İlçe Emniyet bu TRAFİK karmaşasına artık bir çare bulmalı!

Tosya’daki bu trafik keşmekeşine çareyi kim bulacak herkesin en büyük merak konusu olurken akla gelen kurumlar tabiki Tosya Belediyesi ve Tosya İlçe Emniyet Müdürlüğü oluyor. Bu kapsamda yetkilileri bir an önce bu konularla alakalı göreve davet ediyor ve bu sorunun çözülmesi gerektiğini düşünüyoruz.

Bu trafik karmaşasıyla ilgili bir örnek verecek olursak Kastamonu Belediyesi iki taraftaki güzergahı park etmeyi yasaklamış ve tüm işyerlerinin önü açık kalarak o çirkin görüntü kapatılmıştır.

Bu durumun tek sebebi tabiki sorumlular değil. Bazı vatandaşlarımız da saygısız ve o kadar düşüncesiz ki; “Ben arabama yer buluyum da kim ne yaparsa yapsın” zihniyetiyle hareket ettiği sürece bir arpa boyu yol alamayacağımız da aşikar. Bu kapsamda tüm Tosya’da yaşayan vatandaşlarımızı daha saygılı olmaya ve herkesin bu yolları kullandığını düşünerek hareket etmeye davet ediyoruz.

-Emre ÇİLOĞLU

BENZER KONULAR
YORUM YAZ
MANŞET