Yenidoğan ve Kuşçular’ın su sorunu çözülüyor

19 Temmuz 2018 1.005 views 0

Tosya Kaymakamlığı Köylere Hizmet Götürme Birliği tarafından, ilçemizin 2018 Yılı KÖYDES Çalışma Programı kapsamında yürütülen çalışmalar devam ediyor.
İlçemize bağlı köylerde yaşam imkânlarını artırmaya yönelik faaliyetlerde bulunan Tosya Kaymakamlığı Köylere Hizmet Götürme Birliği Yenidoğan ve Kuşçular köylerinin içme suyu ihtiyacını ortadan kaldıracak yeni isale hattı çalışmalarını tamamlamak için çalışmalarına son hızla devam ediyor.
Dün Kaymakam Deniz Pişkin yapılan çalışmaları yerinde inceleyerek değerlendirmelerde bulundu. Çalışmalarla ilgili bilgi veren Kaymakam Deniz Pişkin; 670 bin TL yaklaşık maliyeti olan ve 500 bin TL’ye ihale edilen işin bitimiyle birlikte, Yenidoğan ve Kuşçular köylerine 17 km’lik bir isale hattıyla cazibeli içme suyu imkânı sağlanacağını belirtti.
Tosya Kaymakamlığı Köylere Hizmet Götürme Birliği Müdürü Recep Keçeci, Kuşçular Köyü Muhtarı Metin Başar ve Yüklenici Firma Müteahhidi Bekir Yazanlar da incelemelere eşlik ederek işin ilerleyişi hakkında Kaymakam Pişkin’e bilgi verdi.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ
reklam
MANŞET
reklam