DOLAR 17,9331
EURO 18,4099
ALTIN 1.039,38
BIST 2.864,25
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Kastamonu 30°C
Yağmurlu
Kastamonu
30°C
Yağmurlu
Paz 25°C
Pts 29°C
Sal 28°C
Çar 28°C
resim yükle
resim yükle
Beypark
16.12.2016
1.732
A+
A-

Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen Teröre Karşı Ortak Duruş ve Şehitlerimizi Anma Mitinginde Haçlı zihniyetin Türk ve İslam coğrafyasıyla savaş açtığını söyleyen Belediye Başkanı Kazım Şahin;

REKLAM-VEREB-L-RS-N

‘Zaman birlik zamanı’

Tosya Cumhuriyet Meydanı dün vatanın istiklal ve istikbali için tarihi bir mitinge daha tanıklık etti ve soğuk havaya rağmen mitinge katılan yaklaşık bin kişi tekbir sesleriyle ‘Şehitler ölmez, vatan bölünmez” sloganlarıyla yankılandı.

Dün sivil toplum örgütleri tarafından öğle namazı sonrası Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen ‘Teröre Karşı Ortak Duruş ve Şehitlerimizi Anma Mitingi’ düzenlendi.

Kaymakam Yusuf Cıbır, Belediye Başkanı Kazım Şahin, AK Parti İlçe Başkanı ve Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Metin Ekşi, MHP İlçe Başkanı Muvaffak Etyemez ile siyasi partilerin yöneticileri, STK temsilcileri, muhtarlar, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, İl Genel ve Belediye Meclis Üyeleri, Gazi Uz. Çvş. Fırat Zorba, şehit ve gazi aileleri, öğrenciler ve halkın katılımı ile Tosya tarihi bir mitinge daha sahne oldu.

Belediye personellerinden Yılmaz Kaymak’ın sunumu ile başlayan mitingte bir konuşma yapan Belediye Başkanı Kazım Şahin, ülkemiz ve İslam alemi üzerinde oynanan oyunlara dikkat çekti.Başkan Şahin konuşmasında şöyle dedi;

“Değerli hemşerilerim; son günlerde orta doğuda Anadolu coğrafyasında Avrupa’da Amerika’da oynan oyunları hep birlikte ibret ve dehşetle izliyoruz. Bu gün soğuk kış gününde aziz şehitlerimizi hayırla yâd ediyoruz. Bu gün burada teröre karşı birlikte olduğumuzu göstermek için meydanlara toplandık. Bu oyun bu gün tezgâhlanan bir oyun değil çoklarımız yaklaşık bin yıla aşkın bir zamandır bu toprakları yurt yapan Müslüman Türk Milleti’ne karşı tarih boyunca yüzlerce yıldır oyna gelen oyunu biz bu gün yaşayan hayatta olan insanlar olarak son perdelerini birlikte dehşetle izlemekteyiz. 1453 ve öncesi 1071’den Anadolu’nun kapılarını Müslüman Türklere açan ecdadımızdan hemen sonra yine Türkleri Anadolu’dan söküp atmak ve buraları yine bir Hristiyan dünyasının yurdu vatanı yapmak için tarihte bildiğimiz haçlı savaşlarıyla başlayan o süreç Osmanlının dünya hâkimiyeti ile sanki bir süre durdurulmuş gibi oldu. Bu haçlı savaşları yüzyıllar boyu devam etti. Bunda başarılı olamadılar. 5 milyon km2’yi aşan vatan topraklarına ancak 1. Dünya Savaşı sonunda neredeyse altıda birine indirerek bu günkü Anadolu coğrafyasına bu gün yaşadığımız topraklara bizleri hapsettiler. Ondan sonra bile bu saldırılar durmadı. Tarihte çok ibret ve dehşet veren hadiseleri hep beraber okuduk, okullarımızda çocuklarımızda doğru dürüst öğretemedik.

Bu zamana kadar gerçek tarihimizi okuyamadık okutamadık ama hiç olmazsa bundan sonra gerçek tarihimizi öğreniriz. Dünde haçlı dünyası böyleydi bu günde böyle dünde işbirlikçiler, yerli vatan hainleri, yerli satılmışlar, yerli köpekler vardı bu günde var yarında olacak. Anadolu topraklarında yaşamanın mutlaka bir bedeli var. Bizler sizler hepimiz yüce Türk Milleti bu bedeli ödeyerek geliyoruz ve bundan sonrada bu bedeli ödemeye devam edeceğiz. Toprakları vatan yapmanın bir bedeli var. Bu bedel ödeniyor.

Eğer biz olaylara parça parça bakarsak büyük fotoğrafı göremezsek ne yapılmak isteniyor. PKK’yı sadece PKK terör örgütü yâda FETO denen o sümüklü köpeği kendi mecrasında değerlendirirken ya da Avrupa’nın bu günkü tavrını değerlendirirken yâda parça parça fotoğrafları değerlendirirsek asıl büyük resmi göremezsek sonucu göremeyiz, tavrımızı duruşumuzu da ona göre ortaya koyamayız. Büyük fotoğraf ortada Ortadoğu karıştırılacak, Müslüman ülkeler birbirine boğazlattırılacak, Anadolu toprakları yeniden haçlı çizmesiyle çiğnetilecek ve Türkler burada olabildiğince katledilecek sonrasında kalanlarda artık nereye giderse oyun bunun etrafında şekilleniyor. Dün Belçika’nın ihaneti ondan önce haçlı orduları ondan sonra Cumhuriyet dönemi, 1. Dünya Savaşı, Sevr anlaşmasının dayatılması sonrasında ASALA köpeklerinin bizim konsoloslarımızı büyükelçilerimizi şehit etmeleri, ASALA bertaraf edildikten sonra PKK’nın kurdurulması YPG’ nin kurdurulması, Amerika’da FETO denen o köpeğin değişik oyunlar ile bizi aziz milletimizin’ de manevi duygularının inançlarının istismar edilerek bu şekilde içerde ihanet şebekesi oluşturularak bu insanların bir birine düşürülmesi bunlar fotoğrafın karelerinden parçalar. Dün ne oldu da Tunus’ta Libya’da Mısır’da Irak’ da Suriye’de geliyor biran gözlerinizi kapatıp FETO ihanet şebekesinin 15 Temmuz’da yapılan o isyan kalkışma bizi birbirimize düşürme bu ülkeyi parçalama cüretini gösteren o hainler Allah korusun şayet başarılı olsaydı bu gün biz ne yapıyor olacaktık, hangimizin malı, mülkü, evi, köyü, arsası, makamı, yerinde kalacaktı. Bu gün Halep’e Musul’a Kerkük’e baktığınızda onların nesi hangi değeri Malı, canı vatanı, bayrağı, özgürlüğü, neyi kaldı çiğnenmedik ayakaltında.Bu bir siyaset bu parti meselesi değil bu yüzyılların ötesinden gelen ihanetin, planın, programın, bu gün sahneye konulmuş şekli. Allah’ın yardımıyla bu millet 15 Temmuz’daki ihaneti bertaraf etti.

15 Temmuz tam bir işgal, ayrışma, birbirimize düşürme, ülkeyi işgal etme ve gerçekten Müslüman Türk Devletine son verme gibi dünyada eşi benzeri görülmemiş bir yerli işbirlikçiler sayesinde ihanetin sonucuydu. Yoksa tabi ki şehitlerimiz var olacak, yüreğimiz yanıyor ateş düştüğü yeri yakıyor gazilerimiz var yaralılarımız var. Bu millet birlik beraberlik sayesinde dik duruşu sayesinde bayrağına, ezanına, kutsallarına, inançlarına verdiği değerden dolayı 15 Temmuz gibi dünyada eşi benzeri görülmemiş yerli ve işbirlikçilerinin birlikte sahneye koyduğu böyle bir girişimi bertaraf edip yerle yeksan etti.

Bataklık kurutulmak üzere tabi sivrisinekler var bunlar olacaktır, gelecekte de olacaktır bunlara hep birlikte dik duruşumuzla, birlik ve beraberliğimizle, yerli ve milli oluşumuzla, milli ekonomimizle, sanayimizle, silah sanayimizin yüzde yüzünü kendi fabrikalarımızla milli imkânlarımızla bunların hepsini bertaraf edeceğiz.

Dün Halepliler Çanakkale’deydi, bazı burnunun ucunu göremeyen şoförler gibi “Bizim Suriye’de Bizim Halep’te, Bizim Musul’da ne işimiz var” diyorlar. Kardeşlerim binlerce km öteden gelen hain, kahpe, alçak Amerika’nın, Rusya’nın, Almanların, İngilizlerin, Fransızların ne işi var. Halep Musul bizim daha gönül coğrafyamızın içinde olan kardeşlerimizin, soydaşlarımızın, dindaşlarımızın yaşadığı yerler buralar bizim Misak-i Milli sınırlarımızın içinde kalan gönül coğrafyamızın içinde olan bölgeler. Dünya gelecek bizi kuşatacak PKK ile Terör ile uydu devletler ile ihanet şebekeleriyle etrafımızı saracak biz kendimizi Anadolu’ya hapsedeceğiz oradan bize ne buradan bize ne diyeceğiz. Bunun ötesinde hani Mümin müminin kardeşiydi? Hani Müslümanlar Kardeşti? Nasıl biz onların derdiyle dertleşmeyeceğiz. Bırakın gönül coğrafyamızı oradan doğru bizim vatanımıza, bizim namusumuza, bizim devletimize el atmak istiyorlar. Bizi bize bırakacaklarını zannetmeyin. Müslüman ülkelerin hali hepsi içler acısı birbirimizi boğazlıyoruz. Mezhep çatışmaları, Cemaat Tarikat çatışmaları hepsi Avrupalıların haçlı dünyasının süper güçlerin oyuncağı haline gelmiş. Soydaşlarımızın bir tek umudu var. Bu umut TÜRKİYE CUMHURİYETİ

Mutlaka bu Anadolu’da İslam’ın bayraktarlığını, sancaktarlığını yapmaya, dik durmaya, gönül dünyamıza, inanç dünyamıza, soydaşlarımıza, dindaşlarımıza sahip çıkmaya mutlaka çalışacağız ve onlar ile beraber olacağız, bedeli ne olursa olsun.

Şehitlerimiz Peygamberimize komşu olacak inşallah onların ölü olmadığını biz biliyoruz. Onların çocukları aileleri bu aziz milletimize emanet olacak. Bu gün onlar ile dayanışma içinde olduğumu ifade etmek için bu alandayız hep beraber.

Avrupa ülkelerinin ihanetine şahit oluyoruz beni bağışlayın ama hani diyor ya büyüklerimiz “AYI DERİSİNDEN POST GÂVURDAN DOST OLMAZ”

Bunlar sürekli bize oyun kuracaklar ancak biz birliğimizi dirliğimizi muhafaza ettiğimiz sürece bu coğrafyada Anadolu coğrafyasında Türkiye Cumhuriyetini ilelebet payidar kılacağız. Tüm mazlum Müslümanların umudu olacağız.”

Başkan Şahin’in konuşması sonrası da miting tertip komitesi tarafından bir basın bildirisi okunarak terör olayları sert bir şekilde eleştirilerek tepki gösterildi.

Miting emekli İmam- Hatiplerimizden Sadık Akbıyık tarafından okunan duanın ardından ilçemizden bir şehit ailesi tarafından İlçe Emniyet Müdürlüğü adına İlçe Trafik Amiri Yavuz Duyar’a bir buket çiçek verilerek Beşiktaş’taki patlamada hayatını kaybeden 34 polis memuru için başsağlığı dileğinde bulundu.

img_0299

img_0305   img_0291 img_0281   img_0267 img_0263  img_0249 img_0246 img_0245 img_0309

 

 

 

I0SuO.gif
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.