DOLAR 18,0662
EURO 18,3025
ALTIN 1.021,50
BIST 3.020,01
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Kastamonu 27°C
Hafif Yağmurlu
Kastamonu
27°C
Hafif Yağmurlu
Cum 27°C
Cts 29°C
Paz 28°C
Pts 31°C
resim yükle
resim yükle

Aday Adayı Hüseyin Eken ‘Belediyecilik Anlayışı’ hakkında açıklama yaptı

Aday Adayı Hüseyin Eken ‘Belediyecilik Anlayışı’ hakkında açıklama yaptı
Beypark
14.12.2018
2.500
A+
A-

31 Mart seçimleri öncesi Aday Adaylıkları netleşmiş olsa da genel merkezlerden henüz Adaylık konusunda bir açıklama gelmedi. Tüm parti teşkilatlarında ve Aday Adaylarında tatlı seçim heyecanı başlarken MHP’den Tosya Belediye Başkan Aday Adayı olan Hüseyin Eken, ‘Nasıl Bir Belediyecilik Anlayışı İle Geliyoruz’ adlı bir basın açıklaması yaptı. Aday Adayı Hüseyin Eken tarafından kaleme alınan açıklamayı olduğu gibi yayınlıyoruz.

REKLAM-VEREB-L-RS-N

NASIL BİR BELEDİYECİLİK ANLAYIŞI İLE GELİYORUZ?

MOBİLGİ NEDİR?
Genel manada baktığımızda belediye başkanı, başkan yardımcıları, meclis üyeleri ve daire amiri olan yöneticiler; belediyenin rutin işlerinin takibinde, vatandaş taleplerinin yerine getirilip getirilmediğinin takibinde zorluklar yaşamaktadırlar.
Verilen bir görevin, talimatın sonucunda ilgili daire amiri tarafından sisteme girilecek güncel bilgileri; sistemde verilecek yetki ile başkan, başkan yardımcısı ve belediye meclis üyeleri cep telefonlarına yüklenen bir sistemde anında görecekler, talep sahibi veya bilgi isteyen vatandaşın sorusu karşısında anında ve güncel bilgiyi verebileceklerdir.
Yine MOBİLGİ ile belediyenin makine parkı, personel sayısı, nitelikleri, belediyenin menkul, gayrimenkul mal varlığı, güncel bütçesi vb bilgilerin hepsi sistemde yer alacaktır.

Kurmay ekibin ve belediye meclis üyelerinin işleyişe dair güncel bilgilerden haberi olmadığını görmekteyiz.

BELEDİYE MECLİSİ

Meclis toplantıları gündemine gelen karar taslakları ilgili teknik ve hukuk birimlerinin yazılı inceleme raporları ile birlikte gündem bir hafta veya meclis tarafından uygun görülecek süre içerisinde toplantı öncesi meclis üyelerine dağıtılacak, meclis üyelerinin konulardan önceden haberdar olması sağlanacak, meclis toplantıları gerekirse canlı yayınlanacak, alınan kararlar karşı oy şerhleri ile birlikte belediyenin Web sayfasında yayınlanacaktır.

PERSONEL
Mevcut çalışan personel arasında iş barışının sağlanması amacıyla göreve başlatılırken görev tanımı neyse o görev yerinde çalışacak, eşit işe eşit ücret uygulaması uygulanacak, siyasi ve ideolojik görüşüne bakılmaksızın liyakat ve ehliyet durumuna göre görev verilecektir. Görev esnasında ideolojik görüşümü göreve ve hizmete yansıtmadığı sürece personelle ilgili keyfi herhangi bir tasarrufta bulunulmayacaktır.

ARAÇLAR
Belediye envanterinde olan araçlara uzaktan takip sistemi takılacak, keyfi kullanımları önleme amaçlı olarak görev çıkışlarında görev kağıdı düzenlenecek, özellikle akaryakıt konusunun istismarına izin verilmeyecek, ilgili amir dışında MOBİLGİ sistemiyle de otokontrol sağlanacaktır.

GENEL HİZMETTE EŞİTLİK
İlçe merkezinde bulunan bütün mahallelere eşit hizmet sunulacak, muhtarların taleplerine öncelik verilecek, ilçede asli görevimizde aksama olacaksa iş makineleri ve diğer ekipmanlar mücavir alan dışına çıkarılmayacaktır. Belediyelerin görev alanları mücavir alan sınırları içindedir. Ancak özellikle çevre kirliliğini önleme amaçlı özel idare ile işbirliği yaparak köylerimizinde çöplerinin toplanması ve çöp toplama merkezine nakledilmesine destek verilecektir.

PROJELER

1-OTOGAR; Eceoğlu mevkiinde bulunan alana yeni otogar yapılacak, buranın bir kısmına da ilçede üretilen ürünlerin tanıtımı ve satışı amacıyla bir fuaye alanı yapılacaktır,
2-EL SANATLARI; ilçeye gelenlerin yanlarında hatıra olarak götürebileceği özellikle Tosya markasını taşıyan dokuma ürünleri, giyim, mefruşat vb kullanılacak TOSYA BEZİ’ni atıl ev kadını işgücünü aktif ederek Halk Eğitim Merkezi -Belediye işbirliği ile üreterek satacağız.
3- AB hibe destekli bir proje ile GÜNEŞ ENERJİSİNDEN ELEKTRİK ÜRETİMİ yaparak belediyenin ihtiyacı olan elektriği üreteceğiz, artan elektriği de satarak gelir elde edeceğiz.
4- HIDIRLIK; teknik incelemeler sonucu uygun statik sonuçları alırsak ve yapılacak maliyet hesaplaması sonucunda belediye öz kaynakları yapabilirsek buraya şehrin merkezinden ; TEPENİN KODUNA KADAR DİKEY CAM ASANSÖR İLE ÇIKMAK VE TEPEYE YİNE CAM BİR KORİDORDA YÜRÜMEK, oraya sosyal tesisler, açık ve kapalı düğün salonları, çok amaçlı salon, yazlık ve kışlık lokanta ve kafeterya yaparak turizme katmak amacındayız
5- TARİHİ ESERLER, CAMİLER, TÜRBELER, ÇEŞMELER, HAMAMLAR VE EVLER; bu yapıların öncelikle tescilini yaptırarak proje ve hibe desteği alarak ilçeye yakışır biçimde yapıların, evlerin ortaya çıkmasını, görsel olarak ta huzur veren eserleri ön plana çıkararak turizme kazandırılması,
6-BELEDİYE GAYRİMENKULLARI; hiç bir esnafı mağdur etmeden, sözleşmesi ve kirası ile tehdit ederek huzursuz etmeden, ilçenin bir katma değeri , bir hemşerimiz olduğunu unutmadan karşılıklı asgari müştereklerde buluşarak ihale ve kira politikasını mevzuat dahilinde yeniden gözden geçireceğiz. Bu konuda herkese eşit davranacağız.
7- PAZAR YERİ; Pazartesi günleri sebze pazarı eski yerinde, giysi pazarı yeni pazar yerinde, Cuma günleri sebze pazarı yeni pazar yerinde, giysi pazarı da eski pazar yerinde açılacak. Bu vesileyle hükümet konağı, adliye, emniyet müdürlüğünün aşağıya taşınması nedeniyle kaybolan insan yoğunluğu yeniden tesis edilerek esnafın nefes alması sağlanacaktır.
8- HÜKÜMET KONAĞI, ADLİYE, EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ; binalarının bir an önce yapılması için iktidar partisi ilçe başkanı ile işbirliği yaparak çalışmalara destek vereceğiz.
9- OTOPARK VE TRAFİK; bu sorunun çözümü için ulaşım koordinasyon kurulu ve meslek odaları ile yapılacak görüşmeler neticesinde en az iki katlı bir otoparkı yapacağız, otopark işletmeye alındıktan sonra da ilçe içerisindeki trafik ve park politikası yeniden yapılandırılacaktır
10-HAYVAN BARINAĞI; mevzuat ve standart dışı olan hayvan barınağı yeniden uygun hale getirilecek, ilçe sokaklarında başıboş gezen köpekler toplanarak belediye veterineri tarafından gerekli muayene ve aşıları yapıldıktan sonra barınağa yerleştirilecek, bir görevli günde bir kez lokanta, otel,yurt, hastane vb yerlerden toplayacağı ve hayvanlara zararlı olacak, ( kürdan, cam kırığı vb) maddelerini ayrıştırıp beslenmelerini sağlayacaktır.
11- AŞAĞI PINAR; mevcut yapılanlar herkesi rahatsız etmektedir, kesmeyip çatıdan çıkarılan ağaçlar ileriki günlerde rüzgarla çatıya zarar vermeye başlayınca sistematik olarak kurutulup kesilecektir. Burada yapılacak ne olacaksa en az 5 alternatifli projeyi hemşerilerimizin görüşüne anketle sunacağız, çıkan sonuca göre de değerlendireceğiz.
12- D100 KARAYOLU; Kargı sınırından Ilgaz sınırına kadar olan bölgede ürünlerin satışı için hemşerilerimize fiziki mekanlar konusunda gereken desteği vereceğiz, yine bu bölgeye meslek odalarımızın ve diğer STK’mızın katkılarıyla tanıtım amaçlı ışıklı bilboardlar koyacağız. İlçe içinde ve bu yol boyundaki bilboardlara belediye başkanının resmini koymayacağız.
13- DİĞER PROJELER; belediyenin öz kaynakları ile ve yine hibe projeleri ile ilçeye yakışır, gelir getirici projelerin yapımına ağırlık vereceğiz, hibe projelerin yazılımı, takibi vb konularda rehberlik yapmak üzere belediyeden idari ve teknik destek vereceğiz.

14- BEŞERİ MÜNASEBETLER; bu konuda tevazuda toprak gibi olacağız, makamın gücünün bizi zehirlemesine izin vermeyeceğiz, masanın kibrine kapılmadan kimseyi ötekileştirmeden, hakir görmeden, Tosya Belediye Başkanına yakışır vakar ve davranışlarda bulunacağız, ilçe dışında yaşayan, iş adamı, bürokrat, akademisyen ve branşında kendini ön plana çıkarmış hemşerilerimizle irtibat kurarak onlardan ilçemiz ve hemşerilerimiz adına faydalanacağız. Yine ilçe dışındaki emekli hemşerilerimizin yılın en az 8 ayını ilçede geçirmelerini sağlayacak sosyal donatıları yapacağız. Bu vesileyle ilçeye sıcak para akışını sağlayacağız. İlçeyi huzurlu, güvenli ve yaşam kalitesi yüksek bir ilçe yapmak için elimizden gelen ne varsa yapacağız.
Hemşehrilerime saygıyla arz ederim.

I0SuO.gif
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.