Kuruluş Hakkında

Haber37 Gazetesi, 2005 yılında Kastamonu’da 32 sayfa aylık renkli ofset olarak yayın hayatına başladı.

Yaklaşık 5 yıl sonra da Kastamonu’nun en büyük ilçesi olan ve o tarihlerde Kastamonu’nun hiçbir ilçesinde günlük gazetesi bulunmayan ilçelerden Tosya’da “Tosya Haber37” ismiyle 7 Ağustos 2009 tarihinden itibaren 8 sayfa günlük tek renk ofset gazete olarak yayın hayatına devam etti.

9.5 YIL GÜNLÜKTEN HAFTALIĞA ZORUNLU DÖNÜŞ

2018 yılı Ağustos ayına kadar günlü yayınını devam eden gazetemiz o tarihte ülke genelinde yaşanan gazete kağıdı krizi nedeniyle zorunlu olarak haftalığa dönen Haber37, 4-5 ay sonra tek renkten 1 ve 8. sayfaları tam renkli iç sayfalar tek renk olarak yayına devam etti.

Tosya ilçesinde bayilerde yapılan satışın yanı sıra Kastamonu ve ilçeleri ile İstanbul ve Ankara gibi bir çok il ve ilçelere de abone sistemiyle posta ile ulaştırılan Tosya Haber37 Gazetesi gazetecilik mesleğinde 48 yıllık bilgi ve deneyime sahip işletmeciler nezaretinde profesyonel ekip ile siyasi, bağımsız, tarafsız ve objektif bir yayın politikası ile tüm Kastamonu sorunları için halkın sesi ve sözcüsü olarak taraflı tarafsız tüm okurlara hizmet vermeye devam etti.

1 NİSAN 2023’TEN İTİBAREN 12 SAYFA ZORUNLULUĞU

Gazetemiz Haber37, 2019 yılından bu yana 8 sayfa renkli ofset olarak haftalık yayınına devam ederken 1 Nisan 2023 tarihinden itibaren İnternet Yasası ile birlikte haftalık gazetelerin haftada 1 kez zorunlu çıkma sayısı haftada 2 kez çıkarılırken, sayfa sayısına da 12 sayfa zorunluluğu getirildi. 1 Nisan 2023 tarihinden itibaren de Tosya Haber37 Gazetesi her hafta Salı ve Cuma günleri 12 sayfa olarak yayınlanmaktadır.

2010 tarihinden itibaren sosyal medyada da var olabilmek için kurmuş olduğu tosyahaber37.com internet haber portalı ile gazetecilik sektöründe hizmet vermeye devam ediyor.

TOSYAHABER37.COM VASIFLI İNTERNET HABER PORTALI OLDU

1 Nisan 2023 tarihinden itibaren uygulama geçen İnternet Yasası doğrultusunda internet haber portalı tosyahaber37.com, Basın İlan Kurumu tarafından haber portalı bulunan gazetelere 2 yıllık bekleme zorunluğuna tabi tutulmaksızın gerekli şartları yerine getirmeleri halinde resmi ilan alabilmek adına vasıflı haber portalı için istenilen başvuru zorunluluğuna uyarak yapılan başvuru ile tosyahaber37.com haber potalımız ülke genelinde 400 küsür vasıflı haber portallarından birisi olmuştur.

Tosya Haber37 Gazetesi, sosyal medyada tosyahaber37.com İnternet Haber Portalı olarak yayınlanırken, aynı çatı altında TV37 Youtube TV kanalı, haber37.com İnternet Haber Portalı ile diğer sosyal medya hesapları ile basın hizmetlerine devam etmektedir.