‘Dünya Kadınlar Günü’

‘Dünya Kadınlar Günü’
489 Okundu
08 Mart 2019 - 10:40

Sevgili okurlar merhaba…!

‘Dünya Kadınlar Günü’nden bahsederken tüm içtenliğimle, olumlu ve güzel konulardan söz etmek, bir kadın kalbinin hissettiği, hassas ve sevecen duygularla konuyu ele almak istedim. Gerek fiziksel yapıları gerekse ruhsal durumları itibariyle kadınlar özeldirler, daha hassas ve daha kırılgan olurlar.
Olaylar karşısında erkeğe nazaran daha duyarlıdırlar, daha çok etkilenirler. Bu yüzden sevgi ve ilgi beklerler her zaman. Kadın kutsaldır, annedir, abladır, eştir, can yoldaşıdır. Ailesine sadık bir şekilde her ne olursa olsun pes etmeden sabırla mücadele eder. Eşine elinden geldiği kadar destek olur. İyi günde kötü günde aileyi bir arada tutar.
Kurtuluş Savaşı’nın kazanılmasında analarımız önemli çalışmalar gerçekleştirmişlerdir. Yeri geldiğinde cephede savaşmış, yeri geldiğinde cephe gerisinde savaşa destek olmuşlardır. Savaşın ardından ülkenin kalkınmasında da kadınlarımız, en ön saflarda yerlerini almışlardır. Bunu fark eden Atatürk, ülkenin kalkınmasında kadının yerini ve önemini vurgulayarak 1934 senesinde pek çok Avrupa ülkesinden önce kadınlarımıza seçme ve seçilme hakkını vermiştir.
Kadınlarımız eşit haklara sahip olmalıdır ki aileye ve topluma sosyal düzeni, huzuru ve mutluluğu getirsin. Son günlerde medyada gördüklerim beni son derece üzüyor. Kadına şiddet ve ölümle sonuçlanan olaylar.
8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutlarken, toplumun erkek ve kadın olarak kutuplara ayrılmasından yana değilim. Aynı paylaşım içinde, kadın erkek omuz omuza yaşanılan güzel bir dünya olsun istiyorum…
Şunu hiç unutmayalım! Her başarılı erkeğin arkasında mutlaka bir kadın vardır.
Annelik onurunu yaşayan kadınlarımız…
Toplumun yarınlarını oluşturan çocuklarımızı yetiştirenler ise yine kadınlarımız. Bana göre, bir toplumun kadına verdiği değer, aslında kendi geleceğine verdiği değerin bir çeşit göstergesidir.
Peygamberimizin (Cennet annelerin ayakları altındadır) sözünün muhatabı olan başta hasta yatağında yatan canım annemin ve tüm dünya kadınlarının 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutlarım.
KADIN OLMAK!!!
Bir kadın susmasını bilir,
En acı sözleri söylemesini de.
Bir kadın gitmesini bilir,
Ama gitmek istemez direnir.
Güçlüdür,
Merhametlidir,
Hayatta hiç kendini düşünmez,
O yüzden hep ağladıklarını görürüz.
Bir kadın yüreklidir,
Başı dik meydan okumasını da,
Meydan doldurmasını da bilir.
Bir kadın vatan gibidir,
Nereye gidersen git hep ona hasret duyarsın,
Bayrak gibidir,
Elini uzatanın elini kırarsın.
Bir kadın rüzgar gibidir,
Önce serinletir,
Sakın fırtınaya dönmesine sebep olma,
Yakar yıkar savurur yok olursun.
Bir kadın silah gibidir,
Önünde durma vurulursun.
Bir kadının gözlerine bakma,
Dayanamaz o masumluğa aşık olursun.
Kadınlar, kadınlar, kadınlar!!!
Aslında kadınlar nedir biliyor musun?
Gözlerini açtığında bütün gördüğün güzelliklerdir,
Ve kapattığında, içinde kaldığın karanlıktan ibarettir,
Bir kadın ışıktır yeter ki sen yakacak kadar yürekli ol…
Hamza ŞEN

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

Copyright© 2019 Tosya Haber37 Gazete ve Matbaacılık