Tosyalı çeltik üreticilerine müjde!

Kızlaryolu Baraj inşaatında SON HARÇ DA ATILDI

Haber Merkezi
Haber Merkezi Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Tosyalı çeltik üreticilerinin tamamlanmasını dört gözle bekledikleri Çankırı Kızlaryolu Barajı ile ilgili iyi haberler gelmeye başladı.

Nitekim AK Parti Çankırı Milletvekili ve AK Parti Grup Başkan Vekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, düzenlediği basın toplantısında sözleriyle Tosyalı çeltik üreticilerine sevinecekleri haberler verdi.

Akbaşoğlu, yaklaşık Çankırı, Kastamonu ve Çorum vilayetlerindeki tarım alanlarını da sulayacak olan ve 150 bin dekar arazinin su ihtiyacını giderecek Kızlaryolu Barajı’nda son harcın atıldığını müjdeledi.

Barajda su savağını 92 metre yüksekliğinde olacağını kaydeden AK Parti Grup Başkan Vekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamasında şöyle dedi:

“Yaklaşık 130 milyon metreküp su tutacak, Çankırı ile birlikte komşu iller Kastamonu ( Tosya) ve Çorıum’da 150 bin dekar tarım alanını sulayacak. Hidroelektrik sanatral fonksiyonu da olan ve içme suyu olarak bütün halkımızın ihtiyacını giderebilecek hem Çankırı’nın hem de bölgenin en büyük kamu yatırımlarından birisi olan Kızlaryolu Barajı her yıl on binlerce çiftçimize inşallah katkı sağlayacak büyük bir yatırım. Pazartesi günü son harcını koyduk ve bitirdik” dedi.

02 Ara 2023 - 16:31 - Gündem

Mahreç  Haber Merkezi


Anket KASTAMONU BELEDİYE BAŞKANI KİM OLMALI
Tüm anketler