Reis Gıda: Dünya Toprak Günü'nde toprağa ve suya dikkat çekti

Dünya Toprak Günü, Reis Gıda tarafından bu yıl "Toprağa Dönüşün Şimdi Tam Vakti" mottosuyla vurgulanarak, toprakların ve suyun önemine ve korunmasına dikkat çekiliyor. Topraklarımızın sağlığını koruma ve toprağın canlı yaşamına dikkat çekme amacıyla kutlanan bu özel günde Reis Gıda, çevre dostu tarım uygulamaları ve dijital tarımın önemine vurgu yapıyor.

Haber Merkezi
Haber Merkezi Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın


Reis Gıda Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Işılay Reis Yorgun, Dünya Toprak Günü’ nünde yaptığı açıklamada, "Toprak, gıdamızın ve yaşam kaynağımızın temelidir. Bu yılki Dünya Toprak Günü teması olan 'Yaşam Kaynağı Toprak ve Su' bize, doğanın sunduğu en değerli kaynakların önemini hatırlatıyor. Dünya genelinde toprak ve su, ekosistemlerimizi besleyen ve yaşam döngümüzü sürdüren temel öğelerdir." dedi.
Çevre ve toprak sağlığını koruma amacıyla Reis Gıda, çeşitli çevre dostu tarım uygulamalarını destekleyerek, gelecekte daha sürdürülebilir bir tarım modeline geçişin önemine vurgu yapıyor. Sayın Yorgun, "Beslenme gereksinimlerimizi karşılamak adına yürüttüğümüz üretim faaliyetlerinin, çevre ve diğer canlı türleri üzerindeki uzun vadeli etkilerini göz önünde bulundurmak zorundayız. Reis Gıda olarak, doğru üretim yöntemlerini benimseyerek çevre dostu tarım uygulamalarını teşvik etmeye ve sürdürülebilir bir gelecek için çalışmaya devam ediyoruz." şeklinde konuştu.

Dijital tarım, teknolojik imkanları kullanarak ekimin yapılacağı tarlanın ekim ve hasat zaman hesaplamaları, dinamik tarımsal süreçler, hava durumu tahminleri, toprak kalitesi, gerekli işçi sayısı ve maliyet hakkında çiftçilere gerçek zamanlı bilgi sağlayabilen bir konsepttir.
Işılay Reis Yorgun, "Topraklarımız, gelecek nesillere bırakacağımız en değerli miraslardan biridir. 5 Aralık Dünya Toprak Günü'nde, topraklarımıza daha fazla sahip çıkarak, dijital tarım yöntemlerine destek vererek, birlikte daha yeşil bir gelecek inşa edebileceğimizi düşünüyoruz. Topraklarımıza karşı hepimiz sorumluyuz, Reis Gıda olarak sözleşmeli tarım yaptığımız çiftçilerimize dijital tarım yöntemleriyle ilgili bilgilendirmeler yapıyoruz." dedi.

Reis Gıda, gelecekte daha sürdürülebilir bir tarım modeline geçişin önemine vurgu yaparak, toprak ve su kaynaklarının korunması adına çaba göstermeye devam edeceğini belirtti. Dünya Toprak Günü, "Yaşam Kaynağı Toprak ve Su" temasıyla, toprakların ve suyun birbirini tamamlayan yaşam kaynakları olduğunu bir kez daha hatırlatarak, bu önemli konuda farkındalık yaratmaya devam ediyor. Reis Gıda'nın dijital tarım uygulamaları, tarım sektörünü daha sürdürülebilir ve çevresel etkileri azaltan bir hale getirme potansiyeli taşıyarak, tarımın geleceğine değerli katkılarda bulunmaktadır dedi.

 

04 Ara 2023 - 17:37 - Sağlık

Mahreç  Haber Merkezi


Anket KASTAMONU BELEDİYE BAŞKANI KİM OLMALI
Tüm anketler