İYİ Parti Taşköprü Belediye Başkan adayını açıkladı

İYİ Parti’nin Taşköprü belediye Başkanı Vedat Güner olarak açıklandı.

Haber Merkezi
Haber Merkezi Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Taşköprü Belediye Başkan adaylığı açıklanan Vedat Güner, adaylığı ile ilgili olarak Taşköprü halkına hitaben yazılı bir açıklama yaptı.

İYİ Parti Taşköprü Belediye Başkan adayını açıkladı

“Bugün burada, bir adaylık açıklamasından daha fazlasını paylaşmak üzere bir aradayız.  Sadece bir seçim sözü vermek için değil, aynı zamanda birlikte iyi ve güzel yarınlara yürümenin kararlılığını duyurmak istiyoruz diye açıklamasına başlayan Güner, açıklamasını şöyle sürdürdü:

“Bildiğiniz üzere yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel Seçimlerinden yaklaşık 2 sene önce; Nisan 2022  itibariyle başlamış olduğumuz çalışmalarınıza ,kararlılıkla devam etmekteyiz.  Bu süreç içerisinde, başlangıçta bağımsız olarak çıktığımız yolu , İYİ Parti’nin adaylık teklifi neticesinde birlikte yürüme kararı aldığımızı belirtmek isterim.

Bundan takriben iki bin seneden daha önce kadim şehir Taşköprü’müzdeki Gökırmak’ın  karşısında kurulan Paflagonya’nın başkenti Pompei Polis şehrinin girişinde yer alan yazıyı biliyorsunuzdur! Aynı zamanda Taşköprü Belediyesi başkanlık makam odasının giriş kapısı üzerinde bu yazının bir kopyası bulunmaktadır.

İşte çağlar ötesinden gelen O muhteşem söz  “İyilik İçin İyilikle Gir". Bir zamanlar kadim şehrimizin girişinde yer alan bu yazı sadece belediyemizin başkanlık makam odasının giriş kapısının üzerinde değil, yönetimin bir felsefesi olmalı diyerek yönetimimizin merkezine ,iyilik  iyidir Düsturu hareket prensibimizin kılavuzu olacaktır .

Taşköprü’müz 1868 yılı itibariyle Anadolu’da ilk kez muhtarlık seçimlerinin yapıldığı demokrasinin beşiği olarak nitelendirebileceğimiz köklü bir şehirdir.  Bu şehirde yaşayan her şehirdaşımın söz hakkı olduğuna inanıyorum. Bu düşünceden hareketle her şehirdaşımızın yönetimde söz sahibi olduğu bir anlayışı hayata geçirmeyi hedefliyoruz.

İşte bu minvalde , 30.10.2022 tarihli adaylık basın açıklamama değinmeden geçemeyeceğim, şahsi düşüncem şudur ki ,

Yerel siyasetçiler ulusal ölçekli siyasetçi gibi bir havaya girmemeli, Taşköprü’müzde ak denilenlerin dışındakiler kara değil,  İyi denilen dışındakiler kötü değil , Efendim şu kitle milliyetçidir, dışındakiler milliyetsiz değil, Bu kitle ATATÜRK’çüdür o kitle dışındakiler Atatürk düşmanı değil, Kavgalardan uzak, bir sulh ikliminin oluşması arzusuna inancım tamdır.

Bu yürüyüş cumhuriyet nimetinin hür fikriyatının yönetime yansıması olacağı harekettir. Siyasi kitlelerin tercihlerini halka dayattığı bir hazır sunumun  dışında , tamamen halkın istek ve taleplerini eleştiri ve önerilerini ortaya koyabileceği alan oluşturan bir anlayışı hayata geçirebilmek için , belediyemizin konferans salonunda aylık seçilen ve seçilemeyen Meclis üyesi adaylarını tüm partilerin temsilcilerini dikkate alan Şehrin uzlaşım merkezi olacak bir “halk meclisi” olmazsa olmazlarımızdandır. Şehirdaşlarımızla bir arada şehrimizin sorunlarını istişare edebileceğimiz ve bu sorunlara çözümler üretebileceğimiz ortaya çıkan fikirlerin ortak bir aklın ürünü olacağı bir meclisten bahsediyorum. Birlikte alınan kararlar en sağlam kararlardır. Çünkü akıl akla muhtaçtır. Bu ortak aklı hep birlikte inşa edeceğiz!

İYİ Parti Taşköprü Belediye Başkan adayını açıkladı

Aziz Taşköprülü hemşerilerim, bu samimi yolculukta sizlerin desteklerine ihtiyacımız var. Taşköprü'yü daha yaşanabilir, daha tanınır, daha hür daha iyi ve güçlü bir şehir yapmak adına bu yola çıktık.

Dünün güneşiyle yarının ıslak elbisesi kurutulmaz. Şu an ve bundan sonraki süreçte hep birlikte yeni bir başlangıç ümidiyle, samimi düşüncelerle halkımızın destek ve teveccühlerine mahzar olacak bir temiz Belediyecilik Hizmetini vadediyor hürmet ve saygılarımı sunuyorum.”

05 Ara 2023 - 10:10 - Siyaset

Mahreç  Haber Merkezi


Anket KASTAMONU BELEDİYE BAŞKANI KİM OLMALI
Tüm anketler