Lice’de 2 terörist daha SARI TORBADA!

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Diyarbakır ili Lice ilçesinde gerçekleştirilen "Kahramanlar-50" operasyonunda; 1 gri kategoride olan toplam 2 teröristin etkisiz hale getirildiğini bildirdi.

Haber Merkezi
Haber Merkezi Tüm Haberleri

Yerlikaya, gri kategoride yer alan teröristin Demhat Eylül kod adlı Hasip Şimşek olduğu açıklandı.

Diyarbakır ili Lice ilçesinde gerçekleştirilen "Kahramanlar-50" Operasyonunda; biri GRİ kategoride olan toplam 2️ terörist etkisiz hale getirildi.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabından konuya ilişkin yaptığı açıklamasında;

“Aziz Milletimizin Bilmesini İsterim ki; Hainlerin Tek Tek Nefeslerini Keseceğiz. Son Terörist Etkisiz Hale Getirilinceye Kadar Mücadelemize Sizlerin Duası ve Desteğiyle Kararlılıkla Devam Edeceğiz. Kahramanlarımızın kanları yerde kalmayacak!” dedi.

Diyarbakır ili Lice ilçesinde İl Jandarma Komutanlığımız ve MİT Başkanlığınca yürütülen ortak çalışmalar sonucu gerçekleştirilen "Kahramanlar-50" Operasyonu kapsamında; komandolarımız, güvenlik korucu timlerimiz ve J-SİHA desteğiyle teröristler arasında sıcak temas sağlandı.

İçişleri Bakanlığı terörden arananlar listesinde GRİ kategoride yer alan Demhat Eylül kod adlı Hasip Şimşek ve Memo kod adlı Mehmet Akalan adlı teröristler silahları ile birlikte etkisiz hale getirildi. Ayrıca Teröristlere yardım ve yataklık yaptığı belirlenen 2 şüpheli de gözaltına alındı.

Terörist Hasip Şimşek'in Elazığ Emniyet Müdürlüğü'ne bomba yüklü araçla düzenlenen saldırı 3️ polis memuru, 2️ sivil vatandaşın şehit edilmesi ve 2️17 vatandaşımızın yaralanması olaylarına karıştığı belirtildi.

 

 

13 Şub 2024 - 15:03 - Asayiş

Mahreç  Haber Merkezi


Anket KASTAMONU BELEDİYE BAŞKANI KİM OLMALI
Tüm anketler