LGS Sınav Başvuruları İçin Son Gün: 2 Nisan

Milli Eğitim Bakanlığı, LGS merkezi sınav başvurularını 2 Nisan 17.00'ye kadar uzattı. 2 Haziran'da yapılacak sınav için e-Okul üzerinden başvuru yapılabilir. Sonuçlar 28 Haziran'da meb.gov.tr'de.

Anadolu Ajansı
Anadolu Ajansı Tüm Haberleri

Milli  Eğitim Bakanlığı, Liselere Geçiş Sistemi (LGS) çerçevesinde gerçekleştirilecek merkezi sınav için başvuruların süresini uzattı. İlgili duyuruya göre, başvuru süreci yarın saat 17.00'ye kadar devam edecek. Önceden, öğrenciler 18-29 Mart tarihleri arasında "e-Okul" sistem üzerinden isteğe bağlı olarak başvurularını tamamlamıştı.

Sınav, 2 Haziran tarihinde yapılacak olup, henüz başvuru yapmamış öğrenciler için verilen ek süre ile başvurularını tamamlama fırsatı sunuldu. Öğrencilere başvuru sürecinde okul müdürlükleri rehberlik edecek, ve başvuruların 3 Nisan tarihine kadar okul yönetimleri tarafından onaylanması gerekecek.

Sınavın sonuçları, 28 Haziran tarihinde Milli Eğitim Bakanlığı'nın resmi internet sitesi www.meb.gov.tr adresi üzerinden açıklanacak. Öğrenciler ve veliler, sınav ile ilgili tüm detaylara ve güncellemelere Bakanlık'ın internet sitesi üzerinden ulaşabilirler.

Kaynak: AA

01 Nis 2024 - 17:21 - Gündem

Mahreç  Anadolu Ajansı


Anket KASTAMONU BELEDİYE BAŞKANI KİM OLMALI
Tüm anketler