AYDIN; “Karamsarlığa mahal yok”

31 Mart Mahalli İdareler  Genel Seçimlerinin ardından Kastamonu Merkezde 6.90 oy oranı  ile 4 bin 464 oy alan ve seçim sıralamasında 3.’ncü sırada yer alan MHP Kastamonu Belediye Başkan Adayı Yüksel Aydın,  seçim sonuçları ile ilgili bir açıklama yaptı.

Fatma BÖLÜKBAŞ
Fatma BÖLÜKBAŞ Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Aydın açıklamasında ; “31 Mart Mahalli İdareler Seçimlerinin kesin olmayan sonuçları ortaya çıkmıştır. Bilhassa ifade etmek isterim ki, sandıktan çıkan sonuçlara saygı ve riayetimiz tartışma götürmez bir gerçektir. Bu seçimle birlikte, önümüzdeki beş yılın yerel yöneticileri belirlenmiştir. Bu kapsamda Milliyetçi Hareket Partisi ve Cumhur İttifakı’nın çok cepheli mücadelesine karşılık DEM takviyeli Cumhuriyet Halk Partisi’nin konjonktürel kimi rahatsızlık ve memnuniyetsizlikten istifade ederek sivrildiği açıktır. Günü kurtarma telaşına kapılanlarla geleceği kurma arayış ve amacında olanları Türk milleti müstesna ölçüde tefrik etmekte, bu çerçevede milli tarihimizin mecmuu seviyesinde bulunan Cumhur İttifakı’nı gönülden sahiplenmektedir. Egemenlik milletindir, yetki milletindir, siyasi istikrarı ekonomik istikrar ve gelişmişlikle perçinlemek hepimizin ortak sorumluluğudur. Bu nedenle karamsarlığa ve ümitsizliğe mahal yoktur, mücadelemiz ve millete hizmet azmimiz şevkle ve hız kesmeden sürecektir. Her zamankinden daha çok çalışacak, milletle daha çok hemhal olacak, cesameti yaygınlaşan sorunların çözümüyle birlikte yerel yönetimlerdeki mevzi kayıplar da mutlaka telafi edilecektir. İnanıyorum ki, 31 Mart seçimlerine katılan her siyasi parti kendi payına düşen hisseyi alacak, lazım gelen dersleri mutlaka çıkaracaktır” ifadelerine yer verdi.

AYDIN; “Karamsarlığa mahal yok”

“CUMHUR İTTİFAKI DEVAM EDECEK”

Yoğun kampanya döneminde yanında olan teşkilat mensuplarına teşekkür eden Aydın,açıklamalarını şu sözlerle sonlandırdı. “ Kastamonu’muzda Milliyetçi Hareket Partisi adaylarına oy veren aziz vatandaşlarımıza şükranlarımı sunuyorum. Çok yoğun bir kampanya dönemine imza atan, gece gündüz çalışan il ve ilçe teşkilatlarımıza, kıymetli yönetimlerine ve bu kutlu davaya gönül vermiş tüm gönüldaşlarımıza teşekkür ediyorum. Adanmış ve inanmış bir vicdanla, dürüst ve samimi bir mizaçla üstlendikleri kutlu görevleri insanüstü bir gayretle yerine getiren, Üç hilalin onurunu bayraklaştıran aziz dava arkadaşlarımla iftihar ediyor, hepsini yürekten kutluyorum. Seçilen belediye başkanlarımızı, belediye meclis üyelerimizi, il genel meclis üyelerimizi tebrik ediyor, başarılar diliyorum. Mübarek Ramazan ayında, aziz milletimin her güzel insanına gönül dolusu selam, sevgi ve hürmetlerimi iletiyorum. Türk milletinin ruh kökü, Türkiye Yüzyılı hedefinin ufuk çizgisi olan Cumhur İttifakı’nın kararlı, heyecanlı, yürekli ve imanlı şekilde yoluna devam edeceğini de herkesin bilmesinde yarar görüyorum.”

02 Nis 2024 - 16:43 Kastamonu- Siyaset

Mahreç  Fatma Bölükbaş


Anket KASTAMONU BELEDİYE BAŞKANI KİM OLMALI
Tüm anketler