TÜBİTAK Proje sergisi ve ödül töreni Samsun’da yapılacak

Kastamonu’dan 6 Ortaokul 2204b Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Samsun Bölge Sergisine katılacak. İl Millî Eğitim Müdürü Hasan Gümüş projelerle ilgili "Her geçen gün diğer projelerde olduğu gibi TÜBİTAK projelerinde de başarılarımız artıyor” ifadelerinin altını çizdi.

Dilek İğdirli
Dilek İğdirli Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

TÜBİTAK 18. Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması'na bu yıl 16.712 proje başvurusu yapıldı. Proje başvuruları, görevli jüri üyeleri tarafından değerlendirilmiş ve yapılan ön değerlendirme sonucunda 10 alanda toplam 1.219 proje bölge yarışmasına katılmaya hak kazandı.
İlimizden toplamda 89 proje başvurusu yapılmış olup bunlardan 6 tanesi Samsun Bölge Sergisi'ne davet edilme başarısı gösterdi.
Bölge yarışmaları kapsamında proje sergisi ve ödül töreni, 22-25 Nisan 2024 tarihleri arasında Samsun'da yüz yüze yapılacak.
İl Millî Eğitim Müdürü Hasan Gümüş projelerle ilgili yaptığı değerlendirmede, "Her geçen gün diğer projelerde olduğu gibi TÜBİTAK projelerinde de başarılarımız artıyor. Geleceğe yönelik atılan güçlü bir adım olan bu başarılar bizi Türkiye Yüzyılı hedeflerine ulaşmak için cesaretlendiriyor ve gelecekteki projelerimiz için ilham kaynağı oluşturuyor. İlimizi, Samsun Bölge Sergisi'nde temsil edecek olan danışman öğretmen ve öğrencilerimizi tebrik ediyor, başarılar diliyorum." dedi.

03 Nis 2024 - 14:00 - Gündem

Mahreç  Dilek İğdirli


Anket KASTAMONU BELEDİYE BAŞKANI KİM OLMALI
Tüm anketler