Dijital zorbalık çalıştayı Kastamonu’da yapıldı

Kastamonu Üniversitesi ve Kastamonu İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğinde Dijital Zorbalık Çalıştayı Kastamonu İl Milli Eğitim Müdürlüğü Konferans Salonu’nda düzenlendi.

Fatma BÖLÜKBAŞ
Fatma BÖLÜKBAŞ Tüm Haberleri
Dijital zorbalık çalıştayı Kastamonu’da yapıldı
Dijital zorbalık çalıştayı Kastamonu’da yapıldı
Haber albümü için resme tıklayın

Öğrencileri dijital dünyanın olumsuz etkilerinden korumak, öğrencilerin dijital mahremiyet hakkında farkındalıklarını artırmak, zorbalık içeren davranışlardan kaçınmalarını ve maruz kalındığında başa çıkma yollarını öğretmek; dijital bağımlılık ve siber zorbalık gibi riskler hakkında dijital yaşam becerilerini desteklemek amacıyla Kastamonu Üniversitesi ve Kastamonu İl Millî Eğitim Müdürlüğü iş birliğinde Dijital Zorbalık Çalıştayı Kastamonu İl Milli Eğitim Müdürlüğü Konferans Salonu’nda düzenlendi.

Dijital zorbalık çalıştayı Kastamonu’da yapıldı

Dijital Zorbalığı Ortaya Çıkaran Unsurlar, Dijital Zorbalıkta Ebeveyn Rolleri, Dijital Zorbalıkta Öğretmen Rolleri, Dijital Zorbalığın Önlenmesine Yönelik Okul Tedbirleri, Dijital Zorbalık ile İlgili Geliştirilecek Ulusal ve Yerel Politikalar, Dijital Güvenlik, Mahremiyet, ve Bağımlılık İlişkileri konularının ele alındığı çalıştaya Kastamonu Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Ahmet Kaçar, Kastamonu İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hasan Gümüş, İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Mesut Şeker, Şube Müdürleri Vedat Terlemez, Mehmet Sait Aydın ve Hasan Sarıahmetoğlu, Halil İbrahim Kara, akademisyenler, psikologlar, emniyet siber şube polisleri, sosyal çalışmacılar, eğitim yöneticileri ve öğretmenler katıldı.

Dijital zorbalık çalıştayı Kastamonu’da yapıldı

Çalıştayda konuşan Kastamonu İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Gümüş, "Dünya hızlı bir şekilde değişim ve dönüşüm içerisinde bu değişim ve dönüşümün içerisinde de dijital ve teknolojik gelişimlerin başat bir şekilde geliştiğini görmekteyiz. Biz öğrencilerimize dijital çağın dijital aletlerinden dijital birtakım sunularından ve ortaya konan mevcut üretilen araçlarından faydalandıracağız ama asla dijital dünyanın esiri yapmayacağız. Bununla ilgili önlemlerimizi alanının uzmanlarıyla siz kıymetli öğretmenlerimizle tartışacak ve öğrencilerimizin sağlıklı bir şekilde geleceğe emin adımlarla ilerlemesinin önündeki tüm engelleri kaldırmış olacağız. Bu çalıştayda da mevcut olan riskler tartışılıp bu riskler karşısında ortaya çıkabilecek duygusal, davranışsal ve diğer sorunlarla nasıl mücadele edilebileceği ve bu mücadele içerisindeki en iyi yöntem ve tekniğin ne olduğu da ortaya çıkacaktır. Türkiye Yüzyılı eğitim vizyonu çerçevesinde, bundan sonraki süreçte de çok daha farklı etkinliklerle çalıştaylarla, panellerle burada oluşacak sinerjinin, enerjinin ortak aklın da alana uygulanması ile beraber çok daha güçlü bir gelecek daha güçlü bir gençlik yetiştireceğimize inanıyoruz. Bu tür çalıştaylar ve eğitim alanında yaptığımız birçok etkinliğe katkı veren başta Sayın Valimize, kıymetli öğretmenlerimize, okul yöneticilerimize; Kastamonu Üniversitemizin başta rektörü olmak üzere dekanlarımıza öğretim üyelerine tüm paydaş kurumlarımıza çok teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı.

Dijital zorbalık çalıştayı Kastamonu’da yapıldı

Konuşmaların tamamlanması üzerine çalıştay oturumlarına geçildi. Prof. Dr. M. Altan Kurnaz, Doç. Dr. Halil İbrahim Akyüz, Doç. Dr. M. Öztürk Akçaoğlu, Doç. Dr. Ramazan Alabaş, Doç. Dr. Arif Akçay, Dr. Öğretim Üyesi Burcu Karabulut Coşkun’un moderatörlüğünde geçen çalıştayın koordinatörlüğünü Prof. Dr. S. Tunay Kamer yaptı.

Dijital zorbalık çalıştayı Kastamonu’da yapıldı

Çalıştayın sonunda İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Gümüş ve Kastamonu Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Ahmet Kaçar tarafından çalıştay koordinatörü ve moderatörlere plaket takdim edildi.

04 Nis 2024 - 14:47 Kastamonu- Eğitim

Mahreç  Fatma Bölükbaş


Anket KASTAMONU BELEDİYE BAŞKANI KİM OLMALI