Kastamonu Valisi Karadeniz, ‘İlimiz genelinde panik yapacak bir durum yok’

Kastamonu Valisi Yaşar Karadeniz, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile mücadele kapsamında alınan genel ve özel tedbirlerin işe yaradığını belirtti. Va...

Kastamonu Valisi Yaşar Karadeniz, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile mücadele kapsamında alınan genel ve özel tedbirlerin işe yaradığını belirtti.

Vali Karadeniz yaptığı açıklamasında, “Ülkemizde yaşanan ( Covid 19 ) koronavirüs salgını nedeni ile ilimizde alınan genel ve özel tedbirler salgın hastalıkla mücadelemizde oldukça etkili olduğu gözlemlenmiştir.

Bu çerçevede; İlimizde panik yapacak bir durum olmamakla birlikte, kişisel hijyen, sosyal mesafe, maske takma gibi ana tedbirlere uyulmaya devam edilmesi sağlığımız ve ilimizde salgının daha fazla görülmemesi açısından hayati derecede önem arz etmektedir. Vatandaşlarımızın zorunlu olmadıkça sokağa çıkmamalarına, sosyal ilişkilerimizin en aza indirilmesine ve alınan tedbirlere hassasiyet göstereceklerine inanıyor, tüm Kastamonu halkına teşekkür ediyorum. Kamuoyunun bilgisine duyurulur.” ifadelerini kullandı ancak vatandaş tarafından en çok merak edilen konuya değinmedi. Günlerdir Tosya’da yüzlerce vakanın olduğu dilden dile konuşulurken Vali Karadeniz, ilimiz genelinde panik yapacak bir durum yok ifadelerini kullanarak çıkan dedikoduları da yalanlamış oldu.

İşte öne çıkan cümleler;

• Karantina süresi devam eden 3 yerleşim yerimiz bulunuyor.

• 50 yerleşim yerinde vaka görüldü, 51’inciye sıçramadı. Bu da bizleri karantinanın faydalı olduğu sonucuna götürüyor.

• 5 ilçede köylerden ilçe merkezlerine olan ulaşımla ilgili kısıtlamayı kaldırdık. Belki önümüzdeki hafta içinde de 5 yada 6 yerleşim yerinde bu uygulamaları yine kaldırma imkanımız olacak.

• Şu ana kadar 30 işyeri ve 1677 kişiye idari işlem yapıldı.

• İl dışından Kastamonu’ya gelenlerin sayısı 44 bin…

• Vefa Sosyal Destek Grubu’na 42 bin 914 başvuru oldu, bu başvuruların 38 bin 277’si yerine getirildi.”

04 May 2020 - 18:03 - Gündem


Anket KASTAMONU BELEDİYE BAŞKANI KİM OLMALI
Tüm anketler