Tosya Haber37.com

Kaymakam Deniz Pişkin, gazeteciler onuruna kahvaltı ikramında bulundu

Kaymakam Deniz Pişkin, gazeteciler onuruna kahvaltı ikramında bulundu
743 Okundu
10 Ocak 2019 - 17:46

Tosya’daki basın mensupları, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle Kaymakam Deniz Pişkin tarafından düzenlenen kahvaltıda buluştu. Başkan Kazım Şahin’in Ankara’da olması nedeniyle programa Hüseyin Örü katıldı. Doğramacı Restoran’da düzenlenen kahvaltıya ilçemizde faaliyet göstermekte olan yerel ve ulusal basın mensupları katıldı. Her yıl olduğu gibi bu yıl da basın mensuplarını unutmayan Kaymakam Pişkin yaptığı konuşmada; “10 Ocak Gazeteciler Gününü gerçekten en kalbi en içten duygularımla kutluyorum. Gazeteciler, esasen özel hükümlerine tabi gibi çalışırlar ama bence 657 içerisinde değerlendirilebilecek, gerçek manada kamu hizmeti gören insanlardır. Bu anlamda gazetecilerin toplum için olduğu kadar, idare içinde çok önemli fonksiyonları yerine getirdiğini ve hepimizin hem gözü, hem kulağı, hem de kalbi olduğuna yürekten inanıyorum.” ifadelerini kullandı. Kaymakam pişkin konuşmasının devamında şu sözlere değindi. “İstenildiği zaman, tıpkı bir doktorun elindeki bıçak gibi, neşter gibi, istenildiği zaman da yaraya çare üretici, tedavi edici, istediği zaman da insanı öldürebilecek bir meslek gazetecilik. Yani yazının gücüne ben gerçekten inanırım. İnsan ancak kendini yazıyla ölümsüz kılabilmiştir. Haliyle de bunu en iyi idrak eden ve tatbik eden meslek grubu gazetecilerdir. Bu yüzden sizlerin, bizlerin yanında, yakınında, mesai arkadaşı gibi göründüğünü, bizler tarafından öyle algılandığını bilmenizi isterim ama ben çok fedakarca çalışan her işin olduğu gibi gazetecilik işinin etiği olduğuna kanaat getiren, gazeteci arkadaşlarımla ne kadar birlik ve beraberlik içerisinde ve onlarla olmaktan mutluluk duyuyorsam bu işi etiğine aykırı yapan, bu işi sadece birilerine tehdit, birilerine şantaj, birilerine yakınlık kurmak ya da yarenlik etmek için yapanlara da o kadar uzak duruyorum. Haliyle bugün burada bulunuyor olmanız istisnasız her birinize karşı iyi niyet ve samimiyet duyduğumun ifadesidir. Bundan hiç kimse lütfen şüphe etmesin. Her konuda, her fırsatta gerek cep telefonuyla ve diğer iletişim araçları ile her birinizle gün içerisinde her saatte haberleşebiliyorum. Ama ben asla bana dokunmayan yılan bin yaşasın diyen biri değilim. Ben bu toplumun huzurundan ve güveninden sorumlu birisiysem bana dokunmasa da gidecek vatandaşımın birine dokunacak. Sonuçta illa kendi huzurum, kendi rahatım için demiyorum ama Tosya’da toplumun, Tosya’daki sinerjinin birlikte iş yapma gayreti ve çalışma barışının altına dinamit koyan herkes bu konuda benim açıkça tavır aldığım kesimdir. Her kim olursa olsun, hangi meslek grubunda olursa olsun ben haliyle toplumun barışını, toplumun huzurunu, Tosya’daki birlik ve beraberlik ve dirliği korumada sorumlu kişi olarak bu tür şeylere şimdiye kadar taviz vermediğim gibi bundan sonra da taviz vermeyeceğimin bilinmesini istiyorum” dedi.

Davetlerine icap ettikleri için herkese teşekkür eden Kaymakam Pişkin, “Hepinize aileniz ve sevdiklerinizle birlikte huzurlu bir ömür diliyorum. İnşallah bundan sonraki süreçte de her sorunda, her sıkıntıda maddi manevi sizlerle birlikte mesai yapmaktan duyacağım mutluluğu ifade ediyorum. Ortak noktamız toplumun menfaati, kamu yararı, hiç kimse bu manada sadece yaptığı beden işçiliği karşılığında emeğini almanın derdinde. Onun dışında hiç kimse, kimsenin kuyusunu kazmıyor, kimse kimsenin arkasından atıp tutmuyor, hiç kimse de dün, ‘Kaymakam diye yazılır, adam diye okunur’ diyorken bugün de yerin dibine sokma gayretinde olmuyor. Demekki bu işlerde istikrarlı ve tutarlı olmak lazım. Dün ak dediğine yarın kara diyebileceğini hesap ederek ihtiyatlı davranmak lazım. Ya da kendini söylediklerine bağlı kılmak lazım. Bu anlamda bu masadaki herkesin bence sorumluluk bilinci içerisinde hareket ettiğine inanıyorum, bundan şüphe duymuyorum, bundan uzak olanlara da bunu tavsiye ediyorum” diyerek sözlerine son verirken günün hatıra fotoğrafını Kaymakam Deniz Pişkin çekti.

-Emre ÇİLOĞLU

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

Copyright© 2019 Tosya Haber37 Gazete ve Matbaacılık