8 Mart Dünya Kadınlar Günümüz Kutlu Olsun..

 Gülay Acar

Sevgili okurlar merhaba…!

‘Dünya Kadınlar Günü’nden bahsederken tüm içtenliğimle, olumlu ve güzel konulardan söz etmek, bir kadın kalbinin hissettiği, hassas ve sevecen duygularla konuyu ele almak istedim. Gerek fiziksel yapıları gerekse ruhsal durumları itibariyle kadınlar özeldirler, daha hassas ve daha kırılgan olurlar.
Olaylar karşısında erkeğe nazaran daha duyarlıdırlar, daha çok etkilenirler. Bu yüzden sevgi ve ilgi beklerler her zaman. Kadın kutsaldır, annedir, abladır, eştir, can yoldaşıdır. Ailesine sadık bir şekilde her ne olursa olsun pes etmeden sabırla mücadele eder. Eşine elinden geldiği kadar destek olur. İyi günde kötü günde aileyi bir arada tutar.

Kurtuluş Savaşı’nın kazanılmasında analarımız önemli çalışmalar gerçekleştirmişlerdir. Yeri geldiğinde cephede savaşmış, yeri geldiğinde cephe gerisinde savaşa destek olmuşlardır. Savaşın ardından ülkenin kalkınmasında da kadınlarımız, en ön saflarda yerlerini almışlardır. Bunu fark eden Atatürk, ülkenin kalkınmasında kadının yerini ve önemini vurgulayarak 1934 senesinde pek çok Avrupa ülkesinden önce kadınlarımıza seçme ve seçilme hakkını vermiştir.
Kadınlarımız eşit haklara sahip olmalıdır ki aileye ve topluma sosyal düzeni, huzuru ve mutluluğu getirsin.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutlarken, toplumun erkek ve kadın olarak kutuplara ayrılmasından yana değilim. Aynı paylaşım içinde, kadın erkek omuz omuza yaşanılan güzel bir dünya olsun istiyorum…

Şunu hiç unutmayalım! Her başarılı erkeğin arkasında mutlaka bir kadın vardır.
Annelik onurunu yaşayan kadınlarımız…

Toplumun yarınlarını oluşturan çocuklarımızı yetiştirenler ise yine kadınlarımız. Bana göre, bir toplumun kadına verdiği değer, aslında kendi geleceğine verdiği değerin bir çeşit göstergesidir.

Peygamberimizin (Cennet annelerin ayakları altındadır) sözünün muhatabı olan tüm dünya kadınlarının 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutlarım.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Gülay AcarAnket KASTAMONU BELEDİYE BAŞKANI KİM OLMALI