İGM aday adayı Keskin; “Siyaseti kirletmeyelim”

O pek çok gönüle dokunmuş, pek çok kişinin ekmek yemesine vesile olmuş, imkânsızları imkânlı kılmış bir siyasetçi. Tabiri yerindeyse “tuttuğunu koparan bir kişilik” Keyifle anlattığı anılarını dinledikçe işte siyasetçi böyle olmalı, siyaset böyle yapılmalı diyorsunuz. Şahsi, maddi ihtiraslardan uzak. Ahmet Keskin…

Fatma BÖLÜKBAŞ
Fatma BÖLÜKBAŞ Tüm Haberleri
İGM aday adayı Keskin; “Siyaseti kirletmeyelim”
İGM aday adayı Keskin; “Siyaseti kirletmeyelim”
+5
Haber albümü için resme tıklayın

O pek çok gönüle dokunmuş, pek çok kişinin ekmek yemesine vesile olmuş, imkânsızları imkânlı kılmış bir siyasetçi. Tabiri yerindeyse “tuttuğunu koparan bir kişilik”
Keyifle anlattığı anılarını dinledikçe işte siyasetçi böyle olmalı, siyaset böyle yapılmalı diyorsunuz.
Şahsi, maddi ihtiraslardan uzak. Ahmet Keskin…
Adalet Partisi 15. Dönem Milletvekili, Kastamonu Barosu eski başkanlarından, rahmetli Avukat Mehdi Keskin’in oğlu.
Rahmetli Mehdi Keskin’le röportaj yapmak nasip olmadı ama İl Genel Meclisi’ne aday adaylığını açıklayan Ahmet Keskin’le bir araya geldik ve bir söyleşi gerçekleştirdik.

İGM aday adayı Keskin; “Siyaseti kirletmeyelim”


Keskin, babasının milletvekilliğinden dolayı siyasetin içinde büyümüş bir kişi. AK Parti’ye kuruluşundan bu yana çok emek vermiş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yakın bir isim. Öyle ki rahmetli ilk eşinin ölüm haberini bile Erdoğan’ın yanında almış. Ve eşinin vefatından 2 ay sonra da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın görevlendirmesi ile AK Parti Kastamonu İl Başkanı olmuş. Kendisi, Erdoğan’ın direkt görevlendirdiği il başkanı olma unvanına sahip.
İnsanları insan olduğu için seven, siyasi bakmayan o görüşten bu görüşten diye insan ayırmayan her görüşe saygılı Keskin ile söyleşimiz esnasında, kimi zaman geçmişe gittik, siyasi anılarını dinledik, bugünün siyasetini, Kastamonu için yaptıklarını ve yapmak istediklerini, babası Mehdi Keskin’i ve Kastamonu Basını’nı konuştuk.
O kadar çok kişiyle o kadar çok anısı var ki hepsini buraya alamadık haliyle...

İGM aday adayı Keskin; “Siyaseti kirletmeyelim”


Okurlarımıza kendinizi tanıtır mısınız Ahmet Bey?
-Ben Ahmet Keskin. 1965 Kastamonu doğumluyum. Evliyim. Öğretim görevlisi iki oğlum var. Uzun yıllar Kastamonu’da ticaret yaptım. Kastamonu Ticaret ve Sanayi Odası’nda Başkan Yardımcılığı, Meclis Üyeliği, Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini yürüttüm. 2009-2010 yılları arasında 20 ay AK Parti Kastamonu İl Başkanlığı yaptım. İl başkanlığından sonra genç arkadaşlara, arkadan gelenlere yol açalım diye uzun süre siyasete girmedim, ticareti de bıraktım emeklilik yapıyorum.

İGM aday adayı Keskin; “Siyaseti kirletmeyelim”


Siyasetle yolunuz nasıl kesişti?
-AK Parti'nin kuruluşundan bu yana AK Parti'nin il ve merkez ilçe olmak üzere çeşitli kademelerinde görev yaptım. En son olarak da Cumhurbaşkanımızın talimatıyla il başkanı oldum. Ailemden gelen bir alışkanlık olsa gerek dedemden, babamdan öğrendiğim kadarıyla hep memleketimiz için Kastamonu için bir şeyler yapmaya gayret ettim. Tabii bunu tek başınıza yapamazsınız. Bunu bazen sivil toplum örgütleriyle bazen siyaset eliyle bazen herhangi bir topluluk eliyle bir şeyler yapmaya çalışırsınız. Hep yapmaya çalıştım. Kimi zaman başarılı olduk kimi zaman olamadık. Ama şu son zamanlarda özellikle son şu 20 yıldır AK Parti Hükümetlerinin tüm Türkiye’ye olduğu gibi Kastamonu’ya da çok büyük katkıları oldu. Benim babam milletvekilliği yaptı. Hep hayaliydi; İnebolu Limanı, Kastamonu Havaalanı, Ilgaz Tüneli. Düşünün ki benim babam 1973- 77 yılları arası milletvekilliği yaptı, o zaman bile hayaliydi. Ama hayalden öte geçemedi. Hatta babamın bir hatırası var. Süleyman Demirel başbakanken Kastamonu’ya gelmiş, gelirken babam Ilgaz’da Demirel’e notlar vermiş. Biz fabrika isteriz, biz şunu isteriz, bunu isteriz diye yazmış. Demirel almış notlara bakmış babama geri vermiş. ‘Siz önce yol isteyin yol’ demiş. ‘Yolunuz olursa bunların hepsi zaten siz istemeseniz de gelir’ demiş. Yol ne demek; hem ürettiğini dışarıya kolay taşımak, hem turistin gelmesini sağlamak, sağlık adına her şey adına yol yol yol. Yol yoksa hiçbir şey yok. Ama bugün o kadar çok yolumuz var ki yollarımız otoban gibi yollar haline geldi. Son 20 yıldır Ankara- İstanbul bağlantılarımız, Kuzey bağlantılarımız Sinop- Samsun bağlantılarımız hep otoban yolları haline geldi. Ilgaz Tünelimiz yapıldı. İnebolu yolumuz da bittiğinde Kastamonu İnebolu Limanı’ndan Akdeniz’e bağlanacak. Kuzey’den Güney’e bir aks çizilecek. Bu Tayyip Bey’in hayalidir ve gerçek olacak.

İGM aday adayı Keskin; “Siyaseti kirletmeyelim”


“HAVAALANININ İŞARET FİŞEĞİNİ MUSTAFA KARA ÇAKTI”
Bir şehre ulaşmada ulaşım önemli dedik. Havaalanının yapılmasında sizin de payınız var. O süreçten de bahsedelim?
-Havaalanımız şuanda çok güzel. Evet bazen hava muhalefeti sebebiyle aksamalar olsa da THY geliyor gidiyor. Onun dışında İnebolu Limanı, Ilgaz Tüneli çok büyük maliyetlerden fayda sağlayan bir şey. Bunun gibi hizmetler Kastamonu'ya geldi. Biz de bunların son zamanlarda siyaseten hep içinde olduk bir şeyler olsun dedik. İnşallah daha fazlası gelir.
Havaalanının hayata geçmesinde, nur içinde yatsın o zamanın Valisi Mustafa Kara, o zamanın Kastamonu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Halil Öztosun anmadan geçilmemesi gereken isimler. Evet, o dönemki milletvekillerimizin, o günün siyasetinde ben il başkanıydım tabii ki hepimizin katkısı oldu ama özellikle Mustafa Kara bu işin işaret fişeğini çaktı hepimizi topladı, Kastamonu'ya bir ivme kazandırdı. Kastamonuluları inandırdı. Bunun yanında Halil Öztosun; ‘uçaklar boş gelse bile biz Ticaret Odası olarak bütün koltukları alacağız’ dedi yani devlete bir garanti verdi ve havaalanı bu şekilde başladı. O zamanın milletvekilleri Hakkı Köylü Bey, Hasan Altan Bey, Musa Sıvacı Bey, Kastamonulu olmasından her zaman gurur duyduğumuz o zaman İstanbul Milletvekili Murat Başesgioğlu, ben, Halil Öztosun, sayın valimizle beraber zamanın Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım Bey’e gittik. Kastamonu havaalanının sözünü ilk orda aldık. Yani Kastamonu’ya bu havaalanı yapılacak olayı orada çıktı ve o zamanın Valisi Mustafa Kara; ‘ biz devletimize yük bindirmeden özel idarenin şartlarıyla elimizden ne geliyorsa biz onu yapacağız’ dedi ve özel idarenin bütün imkânlarını sonuna kadar havaalanı için kullandı. Katkısı olan herkese teşekkür ediyorum. Havaalanına sahip olmak turizmin gelişmesi, öğrencilerin geliş gidişi, askerin geliş gidişi gibi birçok anlamda bize çok şey kazandırdı. Bunlara sahip çıkmak lazım. Ama siyasilerimizden ve sayın valimizden ricam; Kastamonu- İstanbul Anadolu Yakası arasından da uçuşların yapılması. Çünkü Anadolu Yakası’nda çok Kastamonulu hemşerilerimiz var.

İGM aday adayı Keskin; “Siyaseti kirletmeyelim”


“DEDEM CUMHURİYET TARİHİNİN EN UZUN SÜRE İL MÜFTÜLÜĞÜ YAPAN KİŞİSİDİR”

Biraz da babanızdan bahsedelim.
-Babam, Kastamonu'da uzun yıllar avukatlık yaptı. Avukatlık yaparken Kastamonu’da 1969 seçimlerinde İl Genel Meclisi Üyesi olmuş. Sonra 1973 seçimlerinde Adalet Partisi’nden milletvekili adayı olmuş. O zamanki sistem şimdiki gibi genel merkezlerin isim yazmasıyla değil, partinin delegeleri tarafından hâkim huzurunda yapılan ön seçimle milletvekili sıralaması oluşuyor. O zaman Kastamonu’nun 5 milletvekili vardı. Ve babam bu sıralamada çok küçük bir oy farkıyla ikinci sırayı alarak, Kastamonu'da milletvekili seçildi. 4 yıl milletvekilliği yaptı. 1977 seçimlerinde milletvekilliği bitip Kastamonu'ya geri döndüğünde avukatlığına devam etti. Sonra tabi bir 12 Eylül yaşadık. O dönemde babam Kastamonu Baro Başkanı idi. Çok sıkıntılı günler yaşandı. Yani 12 Eylül bize direkt olarak bir şey ifade etmese de babamın Baro Başkanı olması hasebiyle babama bir takım zorluklar çıkarıldı. Hayat görüşü itibariyle de zorluklar yaşadı. Ama hiçbirinden yılmadı. Burada yeri gelmişken dedemden de bahsedeyim. Dedem Cumhuriyet tarihinin en uzun süre İl Müftülüğü yapan kişisidir. Ahmet Keskin. Ben de onun adını taşıyorum ve şu anda o rekorun kırılması da zor. Tabii dedemden ve babamdan çok şeyler öğrendim. Hayat adına çok şeyler öğrendim, doğruları öğrenme adına çok şeyler öğrendim. Kimi zaman bunları yaptık kimi zaman yapamadık, beceremedik ama hep yapma gayreti içerisinde olduk. Memleket sevdamız da oradan geliyor. Amcalarımdan büyük amcam, Türkiye'de o da bir rekordur, Türkiye’de 32 yaşında Yargıtay Üyesi seçilen ilk kişidir. Yargıtay üyeliğini yaparken Refah Yol iktidarı döneminde Rahmetli Erbakan Hoca’nın Başbakanlık Müsteşarlığı görevine tayin edildi ve o görevi yürüttü. Diğer amcam da babamla beraber burada yaklaşık 40 sene avukatlık yaptı.

İGM aday adayı Keskin; “Siyaseti kirletmeyelim”


“SİYASETİ KİRLETMEYELİM”
İGM’ye aday adayı oldunuz. Seçim süreci ile ilgili neler söylemek istersiniz?
-Kendim Tayyip Erdoğan’a gönül vermiş biriyim. Evet partisi AK Parti, ben AK Partiliyim, hiçbir zaman inkar etmedim ama her zaman herkese, her fikre saygı duydum. Çünkü hiç kimse sizin gibi düşünmek zorunda değil, siz de herkes gibi düşünmek zorunda değilsiniz. Fikirlere saygı duyduğunuz zaman gül gibi geçinip gidersiniz. Böyle bir siyaset anlayışıyla büyütüldüğüm için bugün de seçimlere girerken her fikre her adaya sonuna kadar saygım var. Tabi ki herkes gönlünden geçenin olmasını ister. Benim de gönlümden geçen malum. Ama bunları yaparken kesinlikle saygıyı kişilerin şahsiyetlerini rencide etmeden tamamen yapabilecekleri, Kastamonu'ya verebilecekleri ile siyaset yapmalılar diye düşünüyorum. Bunu özellikle vurgulamak istiyorum; siyaseti kirletmeyelim. Siyaset kurallarına göre oynandığı zaman çok güzel bir şey. Hizmet ediyorsunuz ve arkanızdan bir ‘Allah razı olsun’ niyazı alabilmek dünyanın belki paranın satın alamayacağı tek şey. Ben bunu il başkanlığı dönemimde de yaşadım. Menfaatsiz çıkarsız bir şekilde hizmet yaptığınız zaman onun keyfi başka, onun Allah katında da yeri başka buna inanıyoruz. Kastamonu’ya partimin dışında hangi partiden kim ne bir çivi çakarsa, bugüne kadar çakmışsa hepsine minnettarız. Biz bu düşüncelerle bu birlik ve beraberliği koruyabilirsek yapamayacağımız hiçbir şey yok. Çünkü biz Anadolu'da düşman işgali görmemiş nadir kentlerden biriyiz. Özellikle seçimlere girerken bütün aday arkadaşlarımdan, bütün parti başkan ve yöneticilerinden tek ricam hani amiyane tabiriyle söylüyorum; belden aşağı vurmadan, şahsiyetlerle oynamadan yapabileceğimizi millete anlatalım. Millet zaten tercihini doğru yapar, milletin kararının üstünde bir karar zaten yoktur. O karar lehimize de aleyhimize de olsa kabullenmek zorundayız.

İGM aday adayı Keskin; “Siyaseti kirletmeyelim”

Peki, şu anki Kastamonu siyasetini nasıl görüyorsunuz?

- Babam bana 3 tane siyaset için madde öğretti. ‘Bunlar kulağına küpe olsun’ dedi. Ben sadece siyaset yaparken değil, hayatımın her döneminde bunları hatırlarım. ‘Bir; siyasette bir yerlere ulaşabilmek için bir yerlere gelebilmek için asla yalan söyleme. Çünkü o yalanla belki bir gün bir yere gelebilirsin ama o yalan bir gün, bir sene, 3 sene, 10 sene sonra öyle bir karşına çıkar ki, bütün her şeyini senden alır götürür. Bunun için yalan konuşma. İki; kimseye bir şey olmak için kötülük yapma, ama sen yapmadan sana kötülük yapan olursa onun da karşılığını mutlaka ver haklı olduğun bir yerde geri durma. 3 ve en önemlisi siyasette de ticarette de özel hayatında da sıfat olarak büyüdükçe insan olarak küçülmeyi bil’ dedi. Ben hep onu yaptım. Benim için 60 yaşındaki bir amcanın elini öpmek ne kadar bir şeref gurursa, 14 yaşındaki bir genç için de buna saygı duymak, hürmet etmek aynı şeydir. Çünkü insanız. Şeyh Edebali’nin sözü Cumhurbaşkanımız sık sık tekrar eder; ‘insanı insan olduğu için seviyoruz, evet hepimiz insanız kırmaya küsmeye darılmaya gerek yok. Paylaşmadığımız nedir paylaşmadığımız dünyevi keyiflerimizdir. Yoksa hepimiz aynı musalladan gideceğiz. Gönlünüz kalbiniz temiz olduğu sürece evinizde, çocuklarınızda, siyasetinizde, ticaretinizde, sosyal hayatınızda her işiniz rast gider. Yeter ki kalbinizi temiz tutun, kindar olmayın, bağışlamayı, affetmeyi bilelim yani bunlar insanın insan olmasını gerektiren şeyler ama bugün bunları yaşayamıyoruz. Çok üzülerek söylüyorum maddi değerler için birtakım şeylerimizden bilerek fedakârlık ediyoruz.
Bir laf vardır ‘40 kişiyiz birbirimizi biliriz’ biz Kastamonu'da 40 kişiyiz birbirimizi biliriz. Medeni bir siyaset yapılıyor da, ama ben bu seçimde biraz farklılık görüyorum yani sanki siyaset minderinin dışına takılacakmış gibi bir izlenim var. Hoş da bulmuyorum. Bunu gene bizler önleyeceğiz; bizim parti yöneticilerimiz, il başkanlarımız, milletvekillerimiz bunu önleyecekler. Siyasetin amacı siyaset yoluyla Kastamonu'ya, Türkiye’ye, şahıslara hizmet etmektir. Bunu yaparken de sen kötüsün ben iyiyim değil, bunu yaparken ben senden daha iyi yaparım. Sen şunu yaptın ama ben onun üstüne şunu da yaparım diyerek siyaset yapmak lazım. Yoksa ‘sen şöylesin, ben böyleyim, sen şusun, sen şunu yapmıştın, ben bunu yapmıştım’ dememek lazım. Biz eğer hataları yüze vurmama siyasetini öğrenebilsek ve yapacağımız hizmetlerle vatandaşa bunu anlatarak siyaset yapabilirsek kazanan biz oluruz, Kastamonu olur, partiler olur.

İGM aday adayı Keskin; “Siyaseti kirletmeyelim”


İl Genel Meclisine aday olmaya nasıl karar verdiniz?
-Ben il başkanlığını bıraktıktan sonra uzun süre arkadan gelen arkadaşlarımız bu işleri yapsınlar diye siyasetten uzak durdum. Çünkü biz de birilerinin arkalarından gelip yaptık. Bizden sonra da birileri bunu yapması lazımdı yaptılar, başarıyla da yaptılar. Ben geri çekilmiştim ama bu seçimlere gelirken yakın arkadaşlarım, yakın ailem, siyaset yaptığım arkadaşlarım, kamuoyu, muhtarlarımız yeniden siyasetin içinde görmek istediler. Çünkü ben siyasi hayatımda geriye dönüp baktığımda hiç pişman değilim, hiç kirli işlere bulaşmadım. Allah'ta bulaştırmasın. ‘Bir mola verdin, şimdi geri dönme zamanı’ dediler. Biz de dedik ki düşünmüyoruz, arkadaşlarımız var dedim. Ama bir şekilde ben buraya getirildim, itildim. Aklımda böyle bir niyetim yoktu. Ama sağ olsunlar eşimiz, dostumuz, kamuoyu bize ısrarla destek verdiler. ‘Gel en azından hani parti yöneticisi olmayacaksan, gel il genel meclisi üyesi ol, gel belediye meclis üyesi ol, gel bir şekilde memlekete siyaset yoluyla hizmet vermeye devam et’ dediler. Bu baskılar altında çok da karşı koyamadım. Çok ciddi ve çok temiz arkadaşlarımızın ciddi anlamdaki iyi niyetli baskılarıyla İGM’ye aday adayı oldum. İl Başkanlığı yapmış biriyim. Tabii ki oraya da müracaat eden aday adayı olan arkadaşlarımız, hepsi bu işi yapabilecek kapasitede, eski yönetici arkadaşlarımız var, tamamen hizmet için daha önce siyasete bulaşmadan gelen arkadaşlarımız var hepsinin hakkı. Ben olamazsam olamadım demem ama ben şunu söylüyorum; Ben Tayyip Erdoğan’ın direkmen görevlendirdiği il başkanlığı yapmış birisi olarak ve geçmişe dönüp baktığımda hiçbir Kastamonulunun, hiçbir siyasetçinin arkamdan laf etmeyeceği şekilde vazife yaptım. Ha bu değerlendirilir mi? Benim partim tarafından, milletvekillerimiz tarafından değerlendirilir diye düşünüyorum. Değerlendirilmezse de yapacak bir şey yok ama hak eden hak ettiği yerde olmalı diye düşünüyorum. Hak etmediğimi düşünsem zaten böyle bir vazifeye talip olup gidip aday adayı olmazdım.

İGM aday adayı Keskin; “Siyaseti kirletmeyelim”


İGM’de yer alırsanız ne gibi çalışmalar yaparsınız?
Oranın şartlarında İl Genel Meclisi yoluyla, hizmet yoluyla, siyaset yoluyla hizmet nasıl edilmesi gerekiyorsa o anlamda o vazifeyi de alnımızın akıyla yapmaya gayret ederiz. İl başkanlığı aslında partinin sevk ve idaresini üstlenmek. Tabi ki bu sırada memleketin bazı ihtiyaçlarını devletimizin büyüklerine, valimize, bakanımıza, başbakanımıza, cumhurbaşkanımıza neyse iletmek. Ama burada tabii ki siyasi sıfatını hızla seçiyorsunuz ama bütün halkın hizmetkârı oluyorsunuz, orada partinizin hizmetkârısınız. Nasipse olur. Ben altını çizerek şunu söylemek istiyorum; hak ettiğimi düşündüğüm için, gelen talepleri bu şekilde değerlendirdim. Eğer beceremeyeceğimi, hak etmediğimi düşünsem zaten aday olmaz, oraları işgal etmezdim. Ben emekli olduğum için vaktimin ve enerjimin tamamını İGM’ye, Kastamonu’ya ve Kastamonu Köylüsü’ne ayırabilirim.

İGM aday adayı Keskin; “Siyaseti kirletmeyelim”


Geçmiş siyasi hayatınızda tuttuğunu koparan bir isim olarak biliniyorsunuz. Siyasette unutamadığınız bir anınızı bizimle paylaşır mısınız?
-Anılar çok tabi. Şimdi güzel söylediniz; ‘tuttuğunu koparan’ haklı olmadığım hiçbir şeyi tutmadım, onun peşinde de gitmedim. Ama haklı olduğum her konuyu tuttum. Tuttuğum konunun da yüzde 99’unu kopardım. Bunu da gururla söylüyorum; Benimle beraber siyaset yapan yakın arkadaşlarımın hepsinden Allah razı olsun hep destek verdiler. Hepsi bugün dillendirirler ve bazen yan yana gelip çay-kahve içerken de dillendiririz; ‘işte şu zaman şunu yapmıştık bu zaman bunu yapmıştık’ diye. Ben il başkanı sıfatımla 1 günde Ankara’da 7 tane bakan gezdim ve gittiğim her bakandan ne rica ettiysem hepsini aldım, kopardım yani. Buna o zamanki yönetici arkadaşlarımız şahittir. Bu şahitler isim vereyim; şimdiki İl Genel Meclisi Başkanımız Güray Parçal benim yönetim kurulu üyemdi. Partinin şimdiki yönetim kurulu üyelerinden İsmail Yılancıoğlu, eski il başkanımız Serdar Aydın, Mustafa Çağlı Bey. Birçok yerden biz hep keyifle döndük. Kimi zaman vekillerimizle çözdük, kimi zaman direkt bakanlarımızla görüştük, kimi zaman genel merkezimize gittik, genel merkezimizden aldık. Hatta bir takım zorluklar çektiğimiz günlerde genel merkezimizin ciddi anlamda katkı vermesini de talep ettik, hiç kimseye verilmeyen katkıları biz o zaman da aldık. Çok önemli söyleyeyim size Cumhurbaşkanımız devamlı diyor ki; ‘bürokrasiyi aşmakta zorlanıyoruz’ gerçekten söylüyorum bürokrasiyi aşmakta zorlanıyoruz. Biz devletimizin bakanına çok kolay ulaşabiliyoruz hiçbir sorunumuz yok ama araya bürokrasi girdi mi o bakana ulaşamıyorsunuz. Bir örnek vereyim; Kastamonu'da bir okulun fiziki şartları çok kötü olduğu için bir resmi daire ile takas etmek istedik. Onunla ilgili o zamanın Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu’yla görüşmem lazımdı. Gittim, özel kalem müdürü hanımefendiye dedim ki ; ‘ben AK Parti Kastamonu İl Başkanıyım, 2 dakika bakan hanımla görüşmem lazım’. ‘görüşemezsiniz’ dedi. ‘Bakan hanım çok yoğun, televizyon programları var, toplantıları var biz size haber veririz’ dedi. ‘Benim işim çok acil bir iş’ dedim. Kadına 2 dakika görüşeceğim diye yalvardım. Görüştürmüyor. Ben birden patladım, ‘benim bakan hanımla görüşmem lazım, bunun kararını sen değil, bakan hanım versin, sen git bakan hanıma söyle, o görüşürse görüşürüm, o görüşmem derse görüşmem’ dedim. Sert tepkim karşısında bakan hanımın yanına gidip, geldiğimi söylemek zorunda kaldı. Bir dakika sonra kapı açıldı kapıdan özel kalem müdürü çıkacağına, bakan hanım kendisi beni karşıladı ve biz bir buçuk 2 dakika diye girdiğimiz yerden bir buçuk saatte çıktık. İşte bürokrasi böyle bir şey hep bürokrasiye mağlup oluyoruz. Tabi bu lafı da kasti olarak işini yokuşa sürenler için söylüyorum.
Siyasette geriye dönüp baktığım zaman hiçbir şeyden pişman değilim ve başarılı bir il başkanlığı yaptığıma da kendim inanıyorum.

İGM aday adayı Keskin; “Siyaseti kirletmeyelim”


“KASTAMONU BASINI TARAF TUTMAZ”
Son olarak neler söylemek istersiniz?
Çok teşekkür ediyorum. Özellikle gazeteniz sahibi Sayın Hüsnü Acar Bey’ e buradan selamlarımı saygılarımı sunuyorum. Basın dalında Kastamonu’nun duayenidir. Çok emeği geçmiştir. Varlıklı günlerinde yokluklu günlerinde Kastamonu’ya hizmet etmek için çalışmıştır. Kastamonu Basını’na bir bütün halinde çok faydası olmuştur ki hâlâ Kastamonu’ya faydası vardır. Kastamonu basınının da bir ilginç tarafı ne biliyor musunuz? Bunu siyaset yaptığı zamanlarda babamgil de söylerdi, ben de gördüm. Kastamonu Basını taraf tutmaz, genellikle herkese eşit mesafededir. Çok nadirdir yani böyle taraf olduğu. Kastamonu Basını içinde kendi hayat görüşü neyse onu tutar, ama doğrudan hiçbir zaman vazgeçmez, doğru haberden vazgeçmez.
Son olarak seçime girerken parti yöneticilerimize, adaylarımıza, sahada olan bütün partili arkadaşlarıma şunu söylemek istiyorum; temiz ilkeli ahlaklı siyaset yapalım, sadece yapacağımız hizmetleri anlatalım, yapacağımız hizmetleri, geçmişte yaptıklarımızı anlatalım vatandaş tercihini ona göre versin. Ailemden aldığım öğütler sayesinde geçmiş dönemde yaptığım siyasette başarılıydım. Mevlâ’m bundan sonra bize tekrar Kastamonu'ya siyaset yoluyla hizmet etmeyi nasip etmişse yardımcımız olsun, bize nasip etmediyse kime nasip ettiyse, siyasi parti ayrımı gözetmeden söylüyorum kim nereye takdir olunduysa oradaki vazifesinde başarılar diliyorum. Size de çok teşekkür ediyorum.

Ben teşekkür ederim.

03 Şub 2024 - 13:15 -

Mahreç  Fatma Bölükbaş


Anket KASTAMONU BELEDİYE BAŞKANI KİM OLMALI
Tüm anketler