Site Rengi

DOLAR 7,8187
EURO 9,3602
ALTIN 449,83
BIST 1.329
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Kastamonu 13°C
Az Bulutlu
Kastamonu
13°C
Az Bulutlu
Pts 13°C
Sal 11°C
Çar 12°C
Per 13°C
dOBI7b
dOBI7b

‘Şeytanların Kuşatıcılığında Aile Müessesesi’ Köşe Yazısı

‘Şeytanların Kuşatıcılığında Aile Müessesesi’ Köşe Yazısı
Beypark
10.07.2019
1.285
A+
A-

Toplum olarak ailevi bebeklerde diş çıkarma bağlarımızın giderek zayıfladığı ve bozulmaya yüz tuttuğu bir zaman diliminden bahsederken içinde bulunduğumuz şartların ve sosyal dokunun etkileyiciliği bizleri böylesine temeli yıkılmış bir anlayışın ürünü yaptı. Geleneksel filmizle olarak bizlere miras bırakılan ailevi duygular zamanla fıtratına ters düşmüş ve son zamanlarda yaşanan hadiselere tanıklık ederek iç dünyamızda dış dünyaların azizliğine uğradık. Toplumun bel kemiğini oluşturan aile kurumunun sonraki kuşaklar bakımından önemi ve sağlığı, gelecek nesillerin İslami merkezli temeller üzerinde durmasını 2016 filmleri sağlayacak ve Allah’ın muradını buyurduğu topluluk dünya hayatında ahiret ile uyumlu bir hayat yaşayacaktır. Ahlaklı ve edepli bir nesil ancak Kur’an’ın ve Sünnet ’in öğretisinden aldığı referanslarla vücut bulabilir.

Yuva-ileti-im-reklam

Sevgili hobisiyle başlayan birliktelikler nikâh akdine dönüştürülmediği film izle türkçe dublaj sürece o toplum çatısında ailevi kırılmalar ile nesil bozulması gerçekleşecek ve akabinde zinaya dayalı anlayış medeniyetimize egemen olacaktır. Zina merkezli bir toplumda cereyan eden olaylar ise bizleri hd tv izle ahlaki krizin eşiğine atacak ve böylece inancımızın gerektirdiği ölçülere ters düşerek amelde düşüş eğilimine girmenin zilletini yaşayacağız. Meselenin sınırları sadece gayri ahlaki olarak zina ölçülü olmayıp maalesef kadınların erkekleşmesi ile erkeklerin de kadınlaşmaya meyletmesi ile daha da yaramız ciddileşiyor. Şeytanın damarlarımıza akın akın vesvese aşıladığı ahir bir zamanda cinsiyet fıtratımıza karşı en ufak bir müdahale yapmamız bizleri aynı inancın müntesipleri yapan İslam’ın mukaddes kalesi hükmündeki aile kurumuna saldırıda bulunmak demektir. Bu yazının bundan sonraki devamı, içinde bulunduğumuz toplumun temel meselesi olan ailevi yozlaşmanın tespitleri üzerinde sorunların nasıl çözüleceği ve içinde savrulduğumuz fırtınanın nasıl serinletici rüzgâra dönüşeceği noktasında İslam’ın temel sabiteleri olan Kuran ve Sünnet ile cevaplar aralayacaktır.

Neslimizin kararlı ve dinamikli yol alabilmesi için zaruret teşkil eden aile kurumunun hayat tasavvurumuzda ilahi hikmetle donatılmış ve faydaları zenginleştirilmiş yönü bulunması üzerinde durduğumuz konunun ciddiyetini ve önemini göstermektedir. Batı, İslam’ın bu fevkalade kalesini fark ettikten sonra Müslümanların aile yapısının temeline dinamit yerleştirmiş ve aile kurumunu hafızlardan silecek film, dizi, dergi, kitap ve sosyal medya ile nihai emellerine ulaşmak istemişlerdir. Çünkü her zulme karşı dik durabilen, devletine ve milletine karşı sadakatini zirveleyen insanlık ancak İslam’ın yol haritasının çizdiği istikamette ilerleyen Aile kurumu başarabilir. Lakin gerek ülkemizde ve gerek Âlem-i İslam’ın diğer şubelerinde kendini gösteren aşka dayalı zina olgusu bizi bataklığa sevk ederek gelecek kuşaklarımızın yolunu karartmakta ve İslam’ın sancağını taşımaktan aciz neslin varoluşuna neden olmaktadır. Kur’an-i Kerim’in hiçbir ayetinde zina yapmayın diye acil uyarı niteliği taşıyan bir ayet bulamazsınız. Düşündürücü olmakla beraber hayrete düşüren üslubuyla “Zinaya yaklaşmayın” buyurarak zinaya giden yolun kapatılmasında tedbir amaçlı hikmet barındıran Kur’an, müntesiplerine şuurlu ve ahlaklı bir hayat telkin etmektedir. Çünkü zina, toplumun ahlakını çökerten, milletin kaderini zillete düşüren alçaltıcı ve bir o kadar da geleceği kısırlaştıran bir beladır. Mesele bu minvalde iken akıbetimizi sağlam kanatlar altında tutmanın aileden geçtiğini ve dolayısıyla aile kurumuna zarar verecek her türlü eylem ve hareketlerden olabildiğince uzak durulması gerektiği kanaatindeyim.

Yine son zamanlarda eşcinsellikle alakalı yaşadığımız iğrenç tablo karşısında hepimiz nefretlerimizi kusmuştuk. Lakin şeytan, fıtrat değişimi hususunda bizlere öylesine kuşatıcı desise(vesvese) yayıyor ki nefsine hiçbir şekilde galebe çalamayan insanoğlunun bu tür fitnelerden paçasını kurtarması zor görünüyor. Kur’an-i Kerim’in Nisa 119. Ayetinde “Onları doğru yoldan saptıracağım, olmaz isteklere sürükleyeceğim, putlara hayvanlar adatacağım da onların kulaklarını yarmalarını, Allah’ın yarattığını bozmalarını emredeceğim. Allah’ı bırakıp Şeytan’ı dost edinen, apaçık bir zarara düşmüş ve ziyana uğramıştır.” buyurarak şeytanın insan üzerinde ne gibi tuzaklara sahip olduğunu göstermektedir. Yine aynı şekilde efendimiz olan Hz Muhammed(sav) erkekleşmeye meyleden kadınlar ile kadınlaşmaya meyleden erkeklerin lanetleneceğini bildirmiştir.

Zamana ve mekâna İslam’ın mührüyle hükmedebilmenin biricik yolunu oluşturan Müslümanlık şuuru bizlere aile kurumunun gelecek nesiller için vazgeçilmezliğini ve ehemmiyetini hatırlatır. Aile kurumumuza başöğretmenimiz olan Hz Muhammed(Sav)’i model kılarak evlatlarımızı İslam’ın terbiyesiyle yetiştirelim. Gelecek kuşaklarımıza umutla bakabilmenin yegâne temelini oluşturan aile müessesesi bizi harici tuzaklara karşı koruyan bir kalkan olacaktır. Bu uğurda anneler ve babalar evlatlarına bu duygu ile yaklaşsınlar. Unutmayalım evlatlar bize Allahtan birer emanettir. Ne mutlu emanetine sahip çıkanlara…

AR-EL-K
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.