Site Rengi

DOLAR 7,8187
EURO 9,3602
ALTIN 449,83
BIST 1.329
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Kastamonu 13°C
Az Bulutlu
Kastamonu
13°C
Az Bulutlu
Pts 13°C
Sal 11°C
Çar 12°C
Per 13°C
dOBI7b
dOBI7b

T.C. TOSYA SULH HUKUK MAHKEMESİ

T.C. TOSYA SULH HUKUK MAHKEMESİ
Beypark
27.03.2019
1.054
A+
A-

T.C. TOSYA SULH HUKUK MAHKEMESİ
SATIŞ MEMURLUĞU 2019 /1 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO’LU TAŞINMAZIN Özellikleri : Kastamonu İl, Tosya İlçe, ŞEH Mahalle/Köy, Sakarya Okulu Mevkii, 88 Ada, 60 Parsel, Taşınmaz tapuda Bahçeli Ev ve Ahır vasfı ile kayıtlı olup 949,20 m² lik taşınmazın tamamı satılıktır. Taşınmaz konut yapılaşması ve ulaşım kolaylığı açısından tercih edilebilir bölgede bulunmaktadır. Bölgede kamu hizmetleri ve teknik altyapı tamamlanmış olup taşınmaz bu hizmetlerden faydalanmaktadır. Taşınmaz üzerinde 2 katlı ahşap bina, 1 katlı odunluk, kuruluk, fırın kamelya yapıları bulunmaktadır. 2 katlı binanın zemin katta 102 m², 1. katta 102 m² olmak üzere toplam 204,00 m² kullanım alanlı yapıdır. Zemin katta içerisinde 3 oda, sofa, mutfak, banyo, lavabo-wc bulunan mesken, 1. katta 3 oda, sofa, mutfak, banyo, lavabo-wc bulunan mesken mevcuttur. Taşınmaz üzerinde ayrıca 1 katlı 30 m² kullanım alanlı odunluk yapısı, 1 katlı 35 m² kullanım alanlı kuruluk yapısı ve 1 katlı 12 m² kullanım alanlı Fırın-kamelya yapısı bulunmakta olup ayrıntılı bilgi dosyamızda mevcuttur.
Adresi : Şeh Mahallesi Rıhtım Boyu Cad. No:178 Tosya / KASTAMONU
Yüzölçümü . 949,20 m2
İmar Durumu : Bitişik Nizam B-3 Konut Alanı
Kıymeti : 332.135,10 TL KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 09/05/2019 günü 10:00 – 10:05 arası
2. Satış Günü : 11/06/2019 günü 10:00 – 10:05 arası
Satış Yeri : Belediye Meclis Salonu – Kargı Mah. Cumhuriyet Mey. No:18 TOSYA / KASTAMONU
—————————————————————————————————-
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, iş bu satış ilanının tebliğ olunamayan ilgililere hakkında İİK 127. Maddesi uyarınca elektronik ortamda yapılacak satış ilanının tebliğ yerine kaim olacağına ve başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/1 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 22/03/2019
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64’e karşılık gelmektedir.
ILN00970559

Yuva-ileti-im-reklam
AR-EL-K
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.