Site Rengi

DOLAR 8,3002
EURO 9,6975
ALTIN 498,77
BIST 1.127
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Kastamonu 22°C
Gök Gürültülü
Kastamonu
22°C
Gök Gürültülü
Cum 17°C
Cts 14°C
Paz 10°C
Pts 14°C

T.C. TOSYA  (SULH HUKUK MAH.)SATIŞ MEMURLUĞU  2017/7 SATIŞ TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C. TOSYA  (SULH HUKUK MAH.)SATIŞ MEMURLUĞU  2017/7 SATIŞ TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Beypark
30.10.2017
773
A+
A-

T.C. TOSYA  (SULH HUKUK MAH.)SATIŞ MEMURLUĞU  2017/7 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Yuva-ileti-im-reklam

Satılmasına karar verilen  taşınmazın cinsi, niteliği, kıymetli, adedi, önemli özellikleri :

1 NO’LU TAŞINMAZIN
Özellikleri                      :
  Kastamonu İl, Tosya İlçe, Cumhuriyet Mah. Kocaağa Kışlası Mevkii, 1300 Ada No, 3 Parsel No’lu, 12.159,00 m2 yüzölçümlü Çeltik Tarlası Niteliğindeki taşınmaz. Taşınmaz üzerinde 2017 yılı Ekim sezonunda buğday ekildiği gözlemlenmiştir. Arazi Çeltik tarımı ile hububat ürünleri tarımı yapılmasına uygun sulak bir arazidir. Arazi 12.159 m2 olmasına karşın yaklaşık 7.000-7.500 kısmı ekim yapmaya uygun, geri kalan kısmı boz ve ağaçlarla kaplıdır.
Kıymeti                         : 43.407,63 TL, KDV Oranı : %18,
Kaydındaki Şerhler     : Kaydındaki gibidir.
1.Satış Günü                : 08/03/2018 günü 11:50 – 11:55 arası
2.Satış Günü                : 04/04/2018 günü 11:5 -11:55 arası
Satış Yeri                      : Tosya Belediyesi Meclis Salonu

Satış şartları:

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50’sini ve rüçhanlı alacaklar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı taktirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonrası beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50’sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin %20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellallık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi taktirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133. Maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri tekif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017 / 7 SATIŞ sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 05/10/2017                                                                                                                                                                                                                                    

  Murat KÜREKÇİ                                                                                                                

 Satış Memuru

117015

Lec52b
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.