Site Rengi

DOLAR 8,0930
EURO 9,6848
ALTIN 463,33
BIST 1.408
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Kastamonu 23°C
Gök Gürültülü
Kastamonu
23°C
Gök Gürültülü
Sal 20°C
Çar 20°C
Per 20°C
Cum 23°C
dOBI7b
dOBI7b

TOSYA İCRA DAİRESİ

TOSYA İCRA DAİRESİ
Beypark
22.07.2020
427
A+
A-

T.C. TOSYA İCRA DAİRESİ
2019 / 445 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO’LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kastamonu İl, Tosya İlçe, 1330 Ada, 24 Parsel, Cumhuriyet Mah, Ark Mevkii, Zemin Kat 2 Nolu Bağımsız Bölüm, mesken niteliğinde taşınmazdır. Bilirkişi raporuna göre; taşınmaz kaymakamlık, adliye, belediye vs. yakın mesafede, teknik altyapısı bitirilmiş durumda, belediye hizmetlerinden yararlanmakta, 467m2 alanlı arsa üzerinde, ayrık nizamda, betonarme karkas inşaat tazında, 3. Sınıf A Grubu, 4 kattan oluşan apartman içinde zemin kat 2 nolu bağımsız bölümdür. Mesken fiili olarak 105 m2 brüt, 93m2 net alana sahiptir. 3 oda, mutfak, banyo, WC, antre/hol hacimlerinden oluşmaktadır. Meskenin ahşap doğrama çerçevelerinin takıldığı, camlarının takılmadığı, sobalı olduğu, asansör bulunmadığı, iç tesisatlarının yapılmadığı, merdiven kovasının yapıldığı %50 inşaat seviyeli olduğu tespit edilmiştir.
Adresi : Cumhuriyet (Bahçeliveler) Mh. Mehmet Akif Ersoy Cd. No:48 Tosya /Kastamonu
Yüzölçümü : 105 m2 brüt, 93m2 net
Arsa Payı : 7005 / 46700
İmar Durumu : Belediye İmar Planı İçinde
Kıymeti : 89.000,00 TL
KDV : %1
Kaydındaki Şerhler : Şekerbank’a ait ipotek şerhi ile muhtelif haciz şerhleri vardır.
1. Satış Günü : 09/09/2020 günü 11:00 – 11:05 arası
2. Satış Günü : 07/10/2020 günü 11:00 – 11:05 arası
Satış Yeri : Tosya Belediye Başkanlığı Meclis Salonu Cumhuriyet Meydanı No:8 Tosya /
Kastamonu
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50’sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/445 TLMT sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 15/07/2020
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64’e karşılık gelmektedir.
ILN01194101

REKLAM-VEREB-L-RS-N
I0SuO.gif
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.