Tosya Haber37.com

TOSYA İCRA DAİRESİ

TOSYA İCRA DAİRESİ
223 Okundu
09 Ocak 2019 - 10:16

T.C. TOSYA İCRA DAİRESİ
2018 /282 TLMT
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:
1 NO’LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kastamonu İl, Tosya İlçe, Cumhuriyet Mahallesi, P.T.T Caddesi Mevkii, 1471 Ada, 1 Parsel, 3. Kat 9 Nolu Bağımsız Bölüm, Taşınmaz kat mülkiyetli olup tapu kaydında Dubleks Mesken olarak kayıtlıdır. 520,76 m² lik taşınmazın 75/505 arsa paylı 3. Kat 9 Nolu dairesi satılıktır. Taşınmaz tercih edilebilir bir bölgededir. Dairenin bulunduğu binada toplam 10 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. Binanın girişi bodrum kattan Alperen Sokaktandır. Binada asansör ve doğalgaz yakıtlı kombili kaloriferli ısınma mevcuttur. onaylı mimari projesine göre 3. normal katta brüt: 95 m² kullanım alanına sahip olup, içerisinde 2 oda, 1 salon, antre, mutfak, duş antre, hol, lavabo, wc ve 2 balkon bulunmakta, çatı katta brüt: 60 m² kullanım alanına sahip olup, içerisinde 2 oda, antre, banyo, 1 balkon, ve 53 m² açık teras bulunmakta olup dubleks mesken toplamda brüt: 155 ² + 53 m² açık teras kullanım alanlıdır. Fili kullanımda ise 3. normal katta brüt: 95 m² kullanım alanına sahip olup, içerisinde 2 oda, 1 salon, antre, mutfak, duş, antre, hol, lavabo, wc ve 2 balkondan oluşmakta, çatı katta brüt: 88 m² kullanım alanına sahip olup, içerisinde 3 oda, antre, mutfak, banyo, 1 balkon, ve 25 m² açık teras bulunmakta olup toplamda 183 m² + 25 m² açık teras kullanım alınlıdır. Taşınmaz fiili durum çatı katta kat mülkiyetine esas projesi ile uyumsuzdur. Ayrıntılı bilgi dosyamızda mevcuttur.
Adresi : Bahçelievler Mah. Alperen Sok. No:9 K:3 D:9 Tosya / KASTAMONU
Yüzölçümü : 520,76 m2
Arsa Payı : 75/505
İmar Durumu : Ayrık Nizam 4 katlı A-4 Konut Yapılaşması
Kıymeti : 220.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki Gibidir
1. Satış Günü : 06/03/2019 günü 11:20 – 11:25 arası
2. Satış Günü : 03/04/2019 günü 11:20 – 11:25 arası
Satış Yeri : Belediyesi Meclis Salonu Tosya/ Kastamonu
————————————————————————————————————————-
Satış şartları:
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50’sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, iş bu satış ilanının tebliğ olunamayan ilgililere hakkında İİK 127. Maddesi uyarınca elektronik ortamda yapılacak satış ilanının tebliğ yerine kaim olacağına ve başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/282 TLMT. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.06/01/2019
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64’e karşılık gelmektedir.
ILN00926731

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

Copyright© 2019 Tosya Haber37 Gazete ve Matbaacılık