TOSYA KAYMAKAMLIĞI MİLLİ EMLAK ŞEFLİĞİNDEN

TOSYA KAYMAKAMLIĞI MİLLİ EMLAK ŞEFLİĞİNDEN
88 Okundu
13 Mart 2019 - 10:50

TOSYA KAYMAKAMLIĞI MİLLİ EMLAK ŞEFLİĞİNDEN
1- Aşağıda nitelikleri belirtilen taşınmaz malların Satış ve Kiralama ihaleleri 2886 sayılı Kanunun 45. maddesi uyarınca Açık Teklif Usulü ile hizalarında gösterilen gün ve saatlerde Tosya Kaymakamlığı Milli Emlak Şefliğinde toplanacak olan komisyon huzurunda yapılacaktır.

2- İhaleye katılacak isteklilerin;
a) İhalesine girecekleri taşınmazların hizasında belirtilen geçici teminatlarını Malmüdürlüğü Muhasebe Servisine yatırdıklarına dair vezne alındısı yada mevduat veya katılım bankalarının verecekleri süresiz (banka şubelerince verilen teminat mektuplarının toplamı ile aynı şube limitlerini gösterir) banka teminat mektuplarını, yada Hazine Müsteşarlığınca ihraç edilen Devlet İç Borçlanma Senetleri veya bu senetler yerine düzenlenen belgeleri, Taşınmaz satış ,halelerinde dışarıda yerleşik kişiler ile geçimini yurt dışında temin eden Türk vatandaşlarından, teminat olarak Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankasınca belirlenen konvertibi dövizi,
b) Gerçek kişilerin; Yerleşim Yeri Belgesi veya İkametgah Belgesini, aslını ibraz etmek suretiyle T.C. kimlik numaralı Nüfus Cüzdanı fotokopisini veya Nüfus Kayıt Örneğini, Vekaleten ihaleye katılacakların ise noter tasdikli vekaletnameyi,
c) Tüzel kişilerin ise; vergi kimlik numaralarını ihalenin yapıldığı yıl içinde alınmış idari merkezlerinin kayıtlı olduğu oda sicil kaydı ile tüzel kişilik adına ihaleye katılacak veya teklifte bulunacak kişilerin temsile tam yetkili olduklarını gösterir noter tasdikli yetli belgesi ve imza sirkülerinin aslını veya noter tasdikli örneğini,
d) d) İhaleye Ortaklık şeklinde iştirak halinde noter tasdikli ortaklık girişim belgesi ve her ortak için ilgisine göre (b) veya (c) maddesinde istenen tüm belgeleri, İhale başlama saatine kadar İhale Komisyon Başkanlığına teslim etmeleri zorunludur.
3-İhaleler ile ilgili şartname ve gerekli diğer bilgiler mesai saatleri içerisinde Tosya Kaymakamlığı Milli Emlak Şefliğinde, taşınmaz mallar mahallinde ücretsiz olarak görülebilir.
4-4706 sayılı Kanun gereğince, Hazine tarafından yapılan taşınmaz satış işlemleri ve bu işlemler sırasında düzenlenen belgeler vergi, resim ve harçtan müstesnadır. Satışı yapılan taşınmaz mallar, satış tarihini takip eden yıldan itibaren 5 yıl süre ile Emlak Vergisine tabi değildir.
5-4706 sayılı Kanunun 4916 sayılı Kanunla değişik 5 inci maddesi gereğince; Hazine’ye ait taşınmazların satış bedelinin Belediye mücavir alan sınırları içerisindeki taşınmazlarda 5.000,00-(Beşbin) TL’yi, bu sınırlar dışında ise 1.000,00-(Bin) TL’yi aşması ve talep edilmesi halinde, bedelin 1/4’ü peşin, kalanı en fazla iki yılda, yürürlükteki kanuni faiz oranı (%9) uygulanmak suretiyle taksitle ödeme yapılabilecektir.
6-Posta ile yapılacak müracaatlarda 2886 Sayılı Yasanın 37. maddesine göre hazırlanmayan teklifler ve 38. maddeye göre ihale saatine kadar verilmeyen teklifler ile postadaki gecikmeler ve de Faks ve elektronik postayla yapılacak müracaatlar kabul edilmeyecektir.
7-Bu ihaleye ilişkin www.milliemlak.gov.tr internet adreslerinden görülebilir.
8-İhale komisyonu ihaleyi yapıp yapmamakta serbesttir. İLAN OLUNUR
ILN00959837

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

Copyright© 2019 Tosya Haber37 Gazete ve Matbaacılık