Umre’den dönen vatandaşlar için acilen karar alınması gerekiyor!

Tosya’da Umre ziyaretinden dönen 42 kişi Koranavirüs nedeniyle paniğe yol açtı. Önceki hafta özel bir şirket vasıtasıyla Umre ziyaretinden dönen 18 ki...

Tosya’da Umre ziyaretinden dönen 42 kişi Koranavirüs nedeniyle paniğe yol açtı.

Önceki hafta özel bir şirket vasıtasıyla Umre ziyaretinden dönen 18 kişilik Umre kafilesinin evlerinde gözlem altında tutulduğu öğrenilirken 24 kişilik başka bir kafilenin de 2 gün önce ilçemiz dışında bir şirket vasıtasıyla Tosya’ya girdiği öğrenildi.

Özel şirketle gelen 18 kişilik Umre kafilesinin ilçemize iner inmez İlçe Sağlık Müdürlüğü ve şirket yöneticileri tarafından tüm taramalarının yapıldığı günlük olarak da takip edildiği ve evlerinden çıkmamaları, misafir kabul etmemeleri için her gün uyarılarda bulunulduğu öğrenildi. Yapılan kontroller neticesinde umre kafilesinin hiç birinde Koronavirüs belirtisi ya da herhangi bir solunum yolu hastalığı olmadığı öğrenilirken yetkililerden aldığımız bilgilere göre hiç birinin de dışarı çıkmadığı belirtildi.

UMRE’YE GİDENLERE YAPTIRIM GEREKİYOR

Ancak aldığımız bilgilere göre 2 gün önce 24 kişilik bir Umre grubunun daha Tosya’ya indiği öğrenildi. Bu 24 kişi ile ilgili de önlemlerin alındığı öğrenilirken toplam 42 kişilik Umre grubu için nasıl bir tedbir alınacağı merak konusu oldu. Kastamonu ve diğer ilçelerde de benzer durumların olduğu öğrenildi. Bu haber ilçedeki bir çok kişiyi paniğe sokarken bu kapsamda başta Kastamonu Valisi Yaşar Karadeniz olmak üzere tüm yetkililerin bir an önce nihai kararı vermesi gerekiyor.

>> Emre ÇİLOĞLU

16 Mar 2020 - 16:43 - Gündem


Anket KASTAMONU BELEDİYE BAŞKANI KİM OLMALI
Tüm anketler